SANDIĞA GİDİYORUZ!


Tüm yurtta olduğu gibi Sakarya’da da partiler seçim çalışmalarını sürdürüyor.

Sakaryalı seçmen kararını verdi, şimdi sıra sandıkta.Sakarya’da 2 bin 257 sandıkta 705 bin 270 seçmen oy kullanacak.

8 PARTİ KATILIYOR
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) ile Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) “Cumhur ittifakı” adı altında seçime girerken, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Saadet Partisi ve İyi Parti ise “Millet ittifakı” adıyla seçime girecek. Hür Dava Partisi (Hüdapar), Vatan Partisi (VP) ve Halkların Demokratik partisi (HDP) ise seçimlere ittifak harici katılacak.

İTTİFAKLAR
Cumhur İttifakının cumhurbaşkanı adayı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçmenden yeniden güven oyu almak için aday olurken; Millet ittifakını oluşturan partilerde ise her parti kendi cumhurbaşkanı adayını oylayacak. Buna göre CHP’nin cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Saadet Partisi’nin adayı Temel Karamollaoğlu, İyi Parti’nin cumhurbaşkanı adayı ise Meral Akşener halkın tercihine sunulacak. Cumhurbaşkanlığı seçiminin yanı sıra milletvekilliği seçimi de yapılacak. Sakarya 7 milletvekili çıkaracak.

İŞTE SEÇİM YASAKLARI
24 Haziran 2018 Pazar günü saat 06.00’dan 24.00’e kadar alkollü içki satılamayacak, içkili ve umumi yerlerde alkollü içki verilmesi ve içilmesi yasak olacak, eğlence yerleri oy verme süresince kapalı kalacak, eğlence yeri niteliğindeki lokantalarda yalnızca yemek verilebilecek.

Çay bahçeleri de kapalı olacak.  Seçim yasaklarına ve kurallara uyulmak şartıyla oy verme günü saat 18.00’den sonra alkolsüz düğün yapılabilecek.

Emniyet ve asayişi korumakla görevli olanlardan başka kimse silah taşıyamayacak. n Radyolar ve her türlü yayın organlarınca seçim günü saat 18.00’e kadar seçim ve seçim sonuçlarıyla ilgili haber, tahmin ve yorum yapılamayacak.

Radyolarda ve her türlü yayın organlarında 18.00-21.00 saatleri arasında ancak YSK tarafından seçim ile ilgili verilecek haber ve tebliğler yayınlanabilecek. Seçim günü bütün yayınlar saat 21.00’den sonra serbest olacak ancak YSK tarafından gerek görülmesi halinde saat 21.00’den önce de yayınların serbest bırakılmasına karar verilebilecek.

23 Haziran 2018 , Cumartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ASLAN YATTIĞI YERDEN BELLİ OLUR

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara