KANSER TARAMANIZI YAPTIRIN


Kanserde eren teşhisin hayat kurtardığını hatırlatan İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, ilçelerde de faaliyet gösteren KETEM’lerde ücretsiz kanser taramalarının başarıyla yapıldığını dile getirdi.

Geyve İlçe Sağlık Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Geyve Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) Birimi’nde 30-65 yaş grubundaki kadınlara Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) rahim ağzı kanserinin taramasında bütün ülkelerde önerdiği HPV- Pap Smear Testi uygulanmaya başladı. Kanserde erken teşhisin önemini her fırsatta dile getirerek toplumda rutin kanser taraması yaptırılması yönünde farkındalık oluşturmaya çalıştıklarını dile getiren İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, ilimizde KETEM çalışmalarının ilçelerde de başarıyla yürütülmeye başlandığını dile getirdi. Rahim ağzı kanseriyle mücadelesinde de her kanser vakası gibi erken teşhisin önemli olduğunu dile getiren Öğütlü, Geyve’de hizmet veren KETEM biriminde de HPV- Pap Smear Testinin uygulanmasının bölgede yaşayan kadınlar için önemli bir hizmet olduğunu kaydetti.

22 Haziran 2018 , Cuma

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BU MAYA TUTACAK

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara