SATSO TMT 10 YAŞINDA


Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde çalışmalarını yürüten ve 20’den fazla etkinlik gerçekleştiren SATSO Türk Müziği Topluluğu (TMT), 10. yılını muhteşem bir konser vererek sanatseverlerle kutladı.

GÜREŞÇİ MEST ETTİ
Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde yaklaşık bin kişinin doldurduğu salonda gerçekleştirilen konser ,büyük beğeni aldı. Konsere, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ev sahipliği yaparken, SATSO Eski dönem Başkanlarından Erol Hacıeyüpoğlu ve Fethi Sarıoğlu Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Sertaç Kesler, SATSO Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis üyeleri ve meslek komitesi üyeleri ile çok sayıda sanatsever iştirak etti. 10. Yıl Özel Konseri’ne TRT Ankara Radyosu Devlet Sanatçısı Elif Güreşçi konuk sanatçı olarak iştirak etti. İki bölümden oluşan konserde koro ve solo olmak üzere toplam 16 sanat eseri ile davetlileri mest etti. Konserde solo performans sergileyen Elif Güreşçi de SATSO Korosu ile de sanat müziğinin eşsiz eserlerine icra etti. Sakarya’da böyle anlamlı bir konserde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Güreşçi, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’na sanata verdiği değerden dolayı teşekkür etti.

PROFESYONEL KORO
Konserin sonunda çiçek takdim etmek üzere sahneye gelen SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, konsere katkı sağlayan icra eden emek veren herkese teşekkürlerini sunarak  “2009 yılında göreve geldiğimde SATSO Türk Müziği Topluluğu bir yıllık bir koro olarak gayretle çalışıyordu.  Bugün profesyonel bir ekip haline geldiler. Bu topluluğun kurucusu o dönemki başkanımız Sayın Erol Öztürk Hacıeyüpoğlu’na camiamız adına çok teşekkür ediyorum. SATSO olarak sosyal yaşam ve sanatta da #şifremiz54 anlayışı ile ilerliyoruz. Koromuza muhteşem performansları ve amatör ruhu çoktan aşmış icraları için tek tek teşekkür ediyorum. Nice 10. yıllara” dedi. SATSO Tabii Meclis Üyesi ve geçmiş dönem başkanı Erol Öztürk Hacıeyüpoğlu da sahneye gelerek Türk Müziği Topluluğu Şefi Hamdi İtil başta olmak üzere tüm koristlere ve emek verenlere başarılar dileyerek teşekkür etti.  SATSO Türk Müziği Topluluğu, SAÜ Devlet Konservatuvarı Türk Müziği Bölümü Öğretim Görevlisi Hamdi İtil ise titizlikle seçtiğimiz repetuvarla 10 yıldır SATSO çatısı altında sanat icra etmekten mutluluk duyduklarını belirterek “ Bizlere bu fırsatı vererek her zaman destekleyen başta başkanlarımız Sayın A. Akgün Altuğ ve Sayın Erol Öztürk Hacıeyüpoğlu olmak üzere SATSO camiasına teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

22 Haziran 2018 , Cuma

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ASLAN YATTIĞI YERDEN BELLİ OLUR

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara