MİLLET İTTİFAKI GENÇLERİ ÇALIŞIYOR


Millet ittifakını oluşturan partilerin Sakarya il gençlik kolları başkanları ortak açıklamalarında, “Millet İttifakı Gençliği olarak çalışmalarımız son ana kadar devam edecek” ifadelerine yer verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Ulaş Yusuf Konyalı, İyi Parti Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Selçuk Serdar Akbıyık, Saadet Partisi Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Seyfullah Yıldırım, Demokrat Parti Adapazarı İlçe Başkanı Hüseyin Dinçer Hürcan ortak açıklamada bulundu.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Emperyalizm, sömürgecilik ve baskı kılıcının altında boyun eğen ve ezilen milletlere örnek olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde millet olarak verdiğimiz milli mücadele sonucunda kazanılan zaferi 95 yıl önce Cumhuriyet ile büyük bir coşkuyla taçlandırdık.

Bağımsızlık mücadelemizin başarıya ulaşmasının temelinde farklılıklarımızı gözetmeksizin ‘’ BİZ ‘’ olma duygusu yatmaktadır. Bu ‘biz olma duygusu’ Kuva-yi Milliye ordusu ile vücut bulmuş ve vatanımız emperyalizm, sömürgecilik ve baskının mezarı olmuştur.

95 yıl sonra bugün 16 yıllık iktidarın yarattığı Türkiye’de toplumsal barış günden güne erimektedir.  Yargı siyasallaşmış, üretim durma noktasına gelmiş, çiftçi ve emekçinin hakkı gasp edilmiş, ihracat ve ithalatın denge terazisi bozulmuş, aşırı ithalat yapımı ve yabancı para ile yapılan anlaşmalar doğrultusunda dışa bağımlılık artmış, yolsuzluk ve rüşvet tavan yapmıştır. Terör hala 81 milyonu ağlatan kanayan yara durumundadır. Aziz milletimiz hayat pahalılığı altında ezilir duruma gelerek işsizlik, yoksulluk, umutsuzluk ile boğuşmaktadır. Eğitim sisteminin içi boşaltılmıştır. Türkiye içeride ve dışarıda sürekli kavga eden, itibarsızlaştırılan bir ülke haline gelmektedir.

Bu gidişata bir dur demek gerekmektedir. Bu gidişata dur diyebilecek olan irade ‘biz olma duygusunu’ taşıyan Millet İttifakıdır. Sayın Cumhurbaşkanı’nın üç benzemezler diye nitelediği Millet İttifakı özünde bu duyguyu barındırmaktadır.  Siyasi görüşlerin ve kişisel menfaatlerin farklılıklarını gözetmeksizin önce vatan, önce millet diyenlerin ittifakı millet ittifakıdır. Bu duygu ve düşünce bizleri bir arada tutmaktadır.

Bizler fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür olan Millet ittifakı gençleri olarak bu gidişata 24 Haziran’da dur diyeceğiz.  Sürekli kandırılan aldatılan iktidarı değiştirip Türkiye’nin geleceği için bir araya gelerek konuşabilen, danışabilen ortak akılda uzlaşan liyakati esas alan bir iktidarı inşa edeceğiz. Bu gidişata ancak milli mücadele dönemindeki bağımsızlık mücadelesinin ruhunu taşıyan aziz milletimiz dur diyebilir. Milletimizin 24 Haziran’da bu kötü gidişata vatandaşlık hakları olan oylarıyla dur demeye davet ediyoruz.

Millet için gerçek demokrasi için, hukuk için, adalet için, kuvvetler ayrılığı ilkesinin tesisi için değiştirmeye kararlıyız. Hazırız!”

22 Haziran 2018 , Cuma

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
İmar barışında yeni düzenleme yapıldı. Söz konusu düzenlemelerin yer aldığı Yapı Kayıt Belgesi Verilmesine İlişkin Usul ve Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Usul ve Esaslar, bugünkü Resmi Gazete'de yer aldı.
İMAR BARIŞINDA YENİ DÜZENLEME! BOĞULMAYA RAMAK KALA! BALKANLIOĞLU’NA ANLAMLI ZİYARET TÜGVA’DAN ERENLER’E ZİYARET KARASU’DA GAZİLER GÜNÜ ‘GAZİLERİMİZ ÖNEMLİ DEĞERLERİMİZDENDİR’ YENİ BAŞKAN CAN AKADEMİYE SON BAŞVURU 20 EYLÜL

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

YERLİ OTOYA TALİP OLMAK

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara