SANAT ÜRETEN ŞEHİR SAKARYA


Geleneksel Sanatlar İhtisas Merkezi’nde yılsonu heyecanı yaşandı. Sergide 201 eser sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Sakarya Sanat Galerisi’nde gerçekleştirilen programa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti Milletvekili Adayı Ali İnci, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Metin Kurtuluş, Genel Sekreter Yardımcıları Ayhan Kardan, Zafer Poyraz, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, Daire Başkanları, Şube Müdürleri, geleneksel sanatların usta isimleri, kursiyerler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Başkan Toçoğlu, eserleriyle sergiye renk katan kursiyerleri tebrik ederek, başarılar diledi.

KÜLTÜR SANATIN ADRESİ
Programda konuşan Kültür ve Sosyal İşleri Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu’nun bizlere sunmuş olduğu imkânlarla kültür ve sanatın hizmetine tahsis ettiğimiz yeni kültür sanat yatırımlarıyla şehrimizde bu özel iklimi hep birlikte yaşamanın haklı mutluluğunu yaşıyoruz. Konferanslar, tiyatrolar, sergiler, söyleşiler, imza günleri ve Büyükşehir Akademi programlarıyla ülkemizin, zaman zaman farklı dünya ülkelerinin birbirinden değerli şahsiyetlerini sizlerle buluşturmaya gayret ediyoruz. Bizler kökleri asırlara dayalı olan medeniyetimizden aldığımız ilhamla kültür ve sanatın zarif, naif mesajını çağımıza ve çağımızın ötesine ulaştırmayı hedefliyoruz. Geleneksel Sanatlar İhtisas Merkezinin oluşmasına imkân sağlayan Başkanımız Zeki Toçoğlu’na ve bu ortaya çıkan sanat ürünleri için kıymetli hocalarımız ile teveccühlerini esirgemeyen değerli kursiyerlerimize teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

SANAT ÜRETEN ŞEHİR SAKARYA
Hattat Mehmet Memiş, “Sakarya’da yaşayan bir sanatkâr olarak şehirde yaşanan bu alandaki gelişmelerin yakından takipçisiyim. SAMEK adı altında yürütülen geleneksel sanatlar kurslarına yıllardır bende katılıyorum. 2015 yılında hizmete giren Geleneksel Sanatlar İhtisas Merkezi ile Sakarya bu alanda bir adım daha ileriye taşındı. İhtisas merkezimiz gerek fiziki mekânıyla gerek çevre düzenlemesiyle gerekse hoca kadrosu ile gerçekten önem kazanan bir kurum oldu. Dolayısıyla bu kurumu hizmete sokan başta Sayın Zeki Toçoğlu olmak üzere belediye yetkililerine çok teşekkür ediyorum. Bu kurum ile beraber Sakarya’mız artık sanat üreten bir şehir haline geldi ve emsal şehirlere göre bir adım öne geçti. Bu hizmetlerin hepsinde emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

21 Haziran 2018 , Perşembe

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
İmar barışında yeni düzenleme yapıldı. Söz konusu düzenlemelerin yer aldığı Yapı Kayıt Belgesi Verilmesine İlişkin Usul ve Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Usul ve Esaslar, bugünkü Resmi Gazete'de yer aldı.
İMAR BARIŞINDA YENİ DÜZENLEME! BOĞULMAYA RAMAK KALA! BALKANLIOĞLU’NA ANLAMLI ZİYARET TÜGVA’DAN ERENLER’E ZİYARET KARASU’DA GAZİLER GÜNÜ ‘GAZİLERİMİZ ÖNEMLİ DEĞERLERİMİZDENDİR’ YENİ BAŞKAN CAN AKADEMİYE SON BAŞVURU 20 EYLÜL

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

YERLİ OTOYA TALİP OLMAK

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara