MENGEN: GÜÇLÜ YÖNETİM MÜMKÜN KILINMALI


Ak Parti Sakarya Milletvekili Adayı Kenan Sofuoğlu, AK Parti Sakarya Gençlik Kolları Başkanı Murat Salih Başer ile Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesini ziyaret etti.

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen, ülkenin ham demokrasiden tam demokrasiye geçmesi için ter akıttıklarını belirterek, “Mücadelemizi bu minvalde sürdürüyoruz. Vesayetin izlerinin tamamen silinmesi noktasında gayret gösteriyoruz. Dünyanın hemen hemen her yerinde bir sorun var ve bu sorunların çözüleceği bir diriliş noktası bekleniyor. Türkiye bu anlamda sevgi ve sempati beslenen bir yurda dönüşmüş durumdadır.
Bugün önümüzde Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi gibi önemli bir konu var. Bizi ziyarete gelen siyasilere ‘Biz bir kez daha eski Türkiye’ye dönmek istemiyoruz diyoruz. Geçmişte yaşanan tüm sıkıntıları dile getirerek bunların bir kez daha yaşanmaması gerektiğini söylüyoruz. İşte bunun için ‘Eğitim-Bir-Sen ailesi 16 Nisan’da neye ‘evet’ dediyse, 24 Haziran’da da onun için ‘evet’ diyecek, buna hiçbir şüphe yok’ diyoruz. 24 Haziran’da istikrar ve güçlü yönetim mümkün kılınmalı’ diyoruz. Cumhurbaşkanının yetkilendirilip, Meclis’in karar alamayacak bir noktada kalması istikrarsızlığı doğurur diyoruz ” ifadelerini kullandı.
Milletvekili adayı milli sporcu Kenan Sofuoğlu, senelerdir yurtdışında yarışlara katıldığını ve eski Türkiye ile yeni Türkiye arasında dağlar kadar fark olduğunu söyledi.
Sofuoğlu; “Dünyadaki mazlumların sahip çıkan, onlara destek olan bir liderimiz var. Böyle bir lider ile çalışmak benim için onur verici olacaktır. Hiçbir zaman milletvekilliğinde gözü olan birisi olmadım. Devlet başkanımız bize bir görev vermiş, o görevin gerektirdiği şekilde çalışmanın çabasındaki birisiyim. Önümüzde zorlu bir seçim var. Türkiye'nin kaderini değiştirecek bir seçim. Allah'ın izniyle alnımızın akıyla çıkarsak daha güçlü olacağız. Amacımız kendimizi güçlendirmek değil, bir derdim var o da Cumhurbaşkanımızı daha güçlü yapabilmek. Onun için çalışıyor, onun için koşturuyorum. İnşallah onu Meclis'te güçlü kılmak için elimizden gelen çabayı vereceğiz. Güçlü bir cumhurbaşkanı, güçlü bir meclis ve güçlü bir hükümet ülkemize ivme kazandıracaktır. Eğitimle ve gençlerle ilgili çalışmaların içerisinde yer alarak ülkemize ve milletimize hizmet etmek istiyorum” dedi.

21 Haziran 2018 , Perşembe

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ASLAN YATTIĞI YERDEN BELLİ OLUR

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara