MERA KİRALAMALARI BAŞLIYOR


Mera niteliği zayıflamış ya da işgalden kurtarılan meralar ıslah edilecek.

Bakanlık tarafından hayvancılık yapmak ve merayı ıslah etmek şartı ile kiralanacak toplam 1565 dekar meranın kira süresi 10+10+5 olmak üzere yirmibeş yıl olacak.

Geyve Bayat Mahallesi ve Akyazı İlçesi Türkorman (Ormanşevkiye) Mahallesinde bulunan mera bölümleri için İl Mera Komisyonunca, 4342 sayılı Mera Kanununa göre Sakarya mülki sınırları içerisinde az altı aydan beri ikamet edenler ile bunların kurdukları kooperatif, birlik veya tüzel kişiliklerin katılabileceği ihale 6 Temmuz Cuma günü saat 15.00’te Sakarya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde yapılacak.

İhale, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 51-g maddesi hükümleri çerçevesinde “Pazarlık usulü” ile yapılacak. İhaleye müracaatlar hazırlanacak mera ıslahı ve amenajman projesi ile birlikte 22 Haziran Cuma günü saat 17.00’ye kadar Sakarya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne yapılacak.

17 Haziran 2018 , Pazar
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
İmar barışında yeni düzenleme yapıldı. Söz konusu düzenlemelerin yer aldığı Yapı Kayıt Belgesi Verilmesine İlişkin Usul ve Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Usul ve Esaslar, bugünkü Resmi Gazete'de yer aldı.
İMAR BARIŞINDA YENİ DÜZENLEME! BOĞULMAYA RAMAK KALA! BALKANLIOĞLU’NA ANLAMLI ZİYARET TÜGVA’DAN ERENLER’E ZİYARET KARASU’DA GAZİLER GÜNÜ ‘GAZİLERİMİZ ÖNEMLİ DEĞERLERİMİZDENDİR’ YENİ BAŞKAN CAN AKADEMİYE SON BAŞVURU 20 EYLÜL

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

YERLİ OTOYA TALİP OLMAK

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara