HENDEK’Lİ ESNAFTAN ÇAĞRI


Hendek’te esnaflık yapan Metin Zor Akyazı Dokurcun Mahallesi Çengeller Köyünde bulunan 300 yıllık Camii’ye sahip çıkılması gerektiğini dile getirerek yetkililere seslendi.

Sosyal Medya sayfasından yetkililere seslenen Hendek’li esnaf Metin Zor tarihi eser olan Camiye sahip çıkılmasını ve restore edilmesi gerektiğini vurguladı.

Zor sosyal medya sayfasından yaptığı paylaşımında “Saygı değer arkadaşlar burası bir camii hemde 300 senelik. Duvarlardaki resimler kökboyasıyla yapılmış, eşsiz güzellikte bir yer. Ama ne acıdır ki Vakıflar Genel Müdürlüğü benim bildiğim 17 sene önce burayı restore edeceğini zamanın Star gazetesinde haberlerde yazmıştı. Sanırım şimdiki yöre kaymakamı bile böyle bir yerin olduğundan haberi yoktur. Bizler ecdadımızın bıraktığı miraslara sahip çıkan bir milletiz. Balkanlar’da bir camiyi restore eden hükümetimiz burayada el atacağını ümit ediyorum.  Buradan yetkililere hele ki seçim Arefe’sin de siyasilere sesleniyorum. Burası neresi derseniz? Akyazı ilçesi Dokurcun Beldesi Çengeller köyü tarihi köy camisi. Buradan sırasıyla Sakarya ValimizsayınİrfanBalkanlıoğlu, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanım Sayın ZekiToçoğlu, milletvekili adaylarıma, partilerin il başkanlarına ve camiden bi haber olan Akyazı Belediye Başkanına, Akyazı Kaymakamına ve sizlere mübarek Ramazan’ın son günlerinde sesleniyorum. Lütfen bu konuya duyarlı olalım ve restore edilinceye kadar bu görseli ve yazımızı ecdadımızın yaptığı camiye sahip çıkmak adına paylaşımda bulunalım. Herkese sonsuz teşekkürlerimi sunarım." ifadelerine yer verdi.

14 Haziran 2018 , Perşembe

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
MÜSİAD Sakarya Şubesi’nin 18. Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Başkan Toçoğlu, “Türkiye’ye örnek bir performans ortaya koyuyoruz. İnşallah Sakarya ilerleyen dönemlerde daha da ön plana çıkacak, adından çok daha fazla söz ettirecek” dedi
ADIMIZDAN SÖZ ETTİRECEĞİZ TARAKLI ETABI TAMAM YENİ HAL KOMPLEKSİ HİZMETE BAŞLIYOR KISA FİLM ÇEKİMİNE DURMUŞ’TAN DESTEK SURİYELİ ÖĞRENCİLERLE İLGİLİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YOL KENARINDA CESET BULUNDU! TANK PALET TEPKİSİ! İLGİNÇ DETAYLAR!

 

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ŞABAN YILDIRIM VE İKİNCİ BAHAR

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara