UNCUOĞLU SULAMA PROJESİ’Nİ İNCELEDİ13 Haziran 2018, Çarşamba

Seçim ziyaretleri kapsamında Ferizli’ye gelen Ak Parti MKYK üyesi ve Ak Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu, Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, Ak Parti İlçe Başkanı Dursun Ali Dal, Belediye Meclis Üyesi İsmail Durmaz ve İlçe Yönetimi ile beraber Gölkent Mahallesi’nde inşası devam eden Aşağı Sakarya Sulama Projesi’ni yerinde inceledi.

SÖZÜ TUTULAN SEÇİM VAADİ
Sulama projesi çalışmalarında gelinen son nokta hakkında Uncuoğlu’na bilgi veren Başkan Soğuk, “Vatandaşlarımıza seçim vaadi olarak hem sanayide hem de tarım da kalkınmış bir ilçe sözünü vermiştik. Hamdolsun başarıyoruz. Aşağı Sakarya Sulama projesi ile mümbit topraklarımız tamamen sulanacak. OSB’ler çalışmalarımızda devam ediyor. OSB’ler kurulurken tarımsal sahalarımız koruyoruz ve marjinal araziler üzerine kuruyoruz” dedi.

1. ETAP TAMAMLANIYOR
Milletvekili Recep Uncuoğlu’nun yapılan çalışmaları çok beğendiğini söyleyen Başkan Soğuk, “50 yıldan beri söylenip fakat bir türlü hayata geçirilemeyen projenin çok iyi bir noktaya geldiğini, birinci etabının bitmek üzere olduğundan sevinç duyduğunu belirtti. Projenin diğer etaplarının da bir an önce tamamlanması için çalışacaklarını söyledi. Ferizli, Sakarya ve ülke tarım ekonomisine oldukça katkı sağlayacak önemli bir proje olacağını ve ‘Ferizli bu proje ile tarımda da çağı yakalayacaktır’ diye konuştu” ifadelerini kullandı.

İLÇENİN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ
Uncuoğlu ayrıca Ferizli civarındaki incelemelerin sonunda Ak Parti İktidarı ile Ferizli’nin çehresinin değiştiğini, yüzlerce yeni bina yapıldığını, güzel bir sanayi çarşısına sahip olduğunu, sanayi bölgesinin ise kısa sürede işler hale geleceğini gördüğünü söyledi.  Uncuoğlu, “Gerek mahalle yolları gerek çevre temizliği ile Ferizli örnek bir ilçe olma yolundadır. Bunu sağlayan Başkan Soğuk ve kadrosunu tebrik ederim. Gerçekten çok iyi çalışıyorlar” dedi.

Uncuoğlu sözlerinin devamında şöyle konuştu:

“İnşallah 24 Haziran’da sizlerden güçlü bir destek istiyoruz. İnşallah sandıklardan zaferle çıkacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız ile yolumuza devam edeceğiz. 24 Haziran’dan sonra Sakarya’nın her yerinde olduğu gibi Ferizli’de Hizmetler daha da hızlanacak. Hızlı bir şekilde projelerimizi tamamlayacağız. Sakarya’nın her yerinde olduğu gibi Ferizli’ye de yeni ve önemli mega projelerimiz var. Bunları gerçekleştireceğiz. OSB’ler ve sulama projesi ile Ferizli hem tarım da hem de sanayide büyüyecek. İnşallah Aşağı Sakarya Sulama projesi ile Ferizli’nin verimli toprakları tamamen sulanacak. Her anlamda gelişecek. Kuzeyin parlayan yıldızı olacak.”

Ferizli’de ve Gölkent Mahallesi’nde çiftçi vatandaşları ve esnafları ziyaret eden Uncuoğlu halkın desteğinden ve güler yüzünden memnun oldu. Vatandaşlar Uncuoğlu’na “Gönlümüz sizinledir” diyerek başarılar diledi.

Bu haber toplam 276 defa okundu.

Resim Galerisi