"MİLLİ GÖRÜŞ’ÜN İÇİNİ BOŞALTTILAR"


Milli Görüş hareketinin önde gelen isimlerinden Ulvi Çavdaroğlu, “Milli Görüş davasını tekeline aldıklarını zannedenler, yanlış üzerine yanlış yaparak hem merhum liderlerine, hem gönüldaşlarına, hem de kendilerine yazık etmektedirler” dedi

Milli Görüş hareketinin önde gelen isimlerinden, Erenler Belediyesi eski Başkanı Ulvi Çavdaroğlu, son gelişmeler üzerine ağır eleştirilerde bulundu. Çavdaroğlu, “Ticari marka tescili gibi Milli Görüş ifadesini adlarına tescil ettirerek bu davayı sahiplendiklerini ve tekeline aldıklarını zannedenler, yanlış üzerine yanlış yaparak hem merhum liderlerine, hem gönüldaşlarına, hem de kendilerine yazık etmektedirler” dedi.

 İDEALLERDEN UZAKLAŞTILAR
Sevgili Peygamberimiz’in “Yaşlı insanın hırsından korkunuz” buyurduğunu hatırlatan Çavdaroğlu, şöyle devam etti: “Geçmişte biad ve sadakatten bahsedip, tabi oldukları genel başkanın (Numan Kurtulmuş) parti içindeki yönetimsel değişikliklerini endişe ve korku ile karşılayan, gençleri yönlendirerek mübarek bir iftar programında, yerli ve yabancı davetli misafirlerin önünde talan ve yağma sapkınlığına onay verenler, merhum liderlerinin oğluna dahi hiçbir gerekçe göstermeden konuşma yasağı getirenler, parti içi iktidarı ele geçirdikten sonra temel vizyon ve ideallerden uzaklaşarak sadece dünyevi sorunlara çözüm arayan mideci bir anlayış ve programa yönelerek hedef ve yüksek ideallerinden uzaklaşmıştır.”

"CHP DEVLET SORUNU"
“Mecelle’nin şaşmaz ve değişmez prensibi olarak ‘Vesileler maksada uygun olmalıdır’ düsturunu hiçe sayan bir bağnazlıkla, 15 Temmuz gecesi tankları alkışlayan zihniyetle ittifak yapmak kendini inkâr etmektir” diyen Ulvi Çavdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “CHP, Sayın Bahçeli’nin yerinde bir tespiti ile bir devlet ve güvenlik sorunudur. Bir proje partisi olarak gelecekte mezhepsel çatışma ortamının merkezi olarak Türk siyasi hayatına yerleştirilen bu partiyle ittifak yapmak, üzerime atfedilen siyesi kimliğimi ve vicdanımı rahatsız etmektedir. Milli Görüş ideali, bir kızıl elmadır. Ne bir parti ne de kişilerle sınırlandırılmayacak kadar geniş bir ufuktur. Hiçbir kişi ve partinin tekelinde değildir, evrenseldir.Gerçek milli görüşçüler 15 Temmuz gecesi tankları alkışlayanlarla ittifak yapanlar değil, ülke ve milletin bekası için o tankların önüne atılan kahramanlardır. Dualarımız ise o ‘Mesgabe’ gününde, zamanında, üzerlerine düşeni yapanlaradır (Beled Suresi- 14. Ayet).”

11 Haziran 2018 , Pazartesi
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BAYRAMLARIN AĞASI!

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara