UÇMAK İÇİN İKİ KANAT GEREKİYOR


AK Parti Genel Merkez SKM Başkanı ve Milletvekili Ali İhsan Yavuz, vatandaşlardan hem Cumhurbaşkanı Erdoğan, hem de AK Parti’ye destek vermelerini istedi.

Yavuz, “Meclis ile Başkan’ın aynı paralelde gitmesi için bu gereklidir. Türkiye’nin uçması için tek kanat yetmez, iki kanat olması gerekmektedir” dedi. Engin Arapoğlu’nun sorularını yanıtlayan Yavuz’un konu başlıklarında değerlendirmeleri şöyle:

MİTİNG KALABALIKTI
“Reisimizi,Cumhurbaşkanımızıilimizde ağırladık.Çok iyi geçti. AKParti’nin mitingleri önemli, bizde burada önemli mitingler çıkardık. Cumhurbaşkanımızın her gelişinde rekor kırdık. Coşkuçokiyiydi. Cumhurbaşkanımızın vaatleri de iyiydi.Son anda verilen vaatlerde çok iyiydi.Mitingdegözümünönünde 10-15 kişinin bayıldığını gördüm. Bir seferinde Cumhurbaşkanımız bile müdahaleetti. Çok şükür meydan bir hayli kalabalıktı.”

OY REKORU KIRARIZ
“Bütün dönemlerin rekorunu kıracağımız bir seçime dönüşebilir. Ben bunu bekliyorum. Bunu sağlayacak her şey var. Milletimizin teveccühünün uygun olduğunu görüyorum. Milletimizin nabzını gördük. Anketler elimizde var. Bunları ele aldığımızda bütün dönemlerin rekoru gelir.”

TEPKİLER ÇOK İYİ
“Seçimsüreçlerinde elimden geldiğince ilk dükkânlara giren ben olmak istiyorum.Milletvekillerimizitanıtmakiçindükkânlara ilk önce bir kişi girer ve tanıtır ama ben bunu yapmıyorum, bizzat kendim giriyorum ve kendimi tanıtıyorum. O anki hisleri ve mimikleri görmekistiyorum. İlk tepkiyi görüp hareketlerimi ona göreseçiyorum, ona göredoğrunabız tutuyorum ve iletişimkuruyorum. Dar Sokak’taki izlenimim çokiyi. Dar Sokağa bakarak rekor gelir dedim ve elimizde tabii ki anketlerde var. Sokağın dili ve ankette gözüken rakamlar bize bu sefer daha iyi bir sonuççıkaracağımızıgösteriyor.Milletimizinteveccühü bu yönde.Biz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın öngörüleri, bakışaçısı ve talimatlarıylauğraş vermeye çalışaninsanlarız.Büyük bir lider var. Marka bir parti ve marka bir lider. Türkiyesınırlarınıaşmış bir lider. Onunla siyaset yapmak başlıbaşına büyük bir mutluluk.”

USTALIK DÖNEMİ
“Cumhurbaşkanımızınustalıkdönemindeolduğunu biliyoruz ve bu dönemdeTürkiye’yiçokgeliştireceğini biliyoruz. Uzunyıllardır AK Parti iktidarıylaTürkiye’yidönüştürdü.Dünebaktığımızda dünün o krizleri,kaosları,devalüasyonları,enflasyonları ve faizleri yok. Özgüralanlarındakisıkıntılarartık yok.Kısıtlamalar yok.36 milyar dolarlıkihracattan 162 milyar dolarlara çıkmışız.2 bin 500  dolar olan yıllık gelir 10 bin dolara kadar çıkmış.Bunlar büyüksıçramalardır.Tabi bunlar bize yetmiyor. Hem ekonomik anlamda hem özgürlükanlamında,hem de devleti yönetme ve mantalitesianlamında o eski günler geride kaldı.Eski Türkiye resmi yok. Yeni bir Türkiye resmi var. Yeni dönemde bu daha daşekillenecek.Yeni sistemde yeni Türkiyeinşasıhızkazanacak. YeniTürkiye’denükleer santralleri konuşuyoruz. Bunlar bize ustalık dönemindenyansımalardır.Kendi insansız hava araçlarımızı ürettik.Bunlar terörlemücadelemizde en büyükkozlarımızdandır. Ama aynı zamanda bunlarıdışarıya da satacağız.Dünyanın en büyükhavaalanındanbahsediyoruz. Bunlarustalıkdönemininürünleridir.Nükleer santrallerden bahsediyoruz, bunlar küçük işler değil.Mersin’den sonra Sinop’a da yapacağız. Bütün bunlar yapılıyor. S-400’leri alıyoruz.Bizim savunma sistemimiz yok, oda yeni bir Türkiyeinşası ve ustalıkeseridir. Biz teknolojininde transfer edilmesini istiyoruz. Türkiye sadece bugünebakmıyor.Türkiyeyarınları da dönüştürecek ve aydınlatacakönemli işler ve hamleler yapıyor.Bu ustalık eserinde bizde Cumhurbaşkanımızınyanında ve onun meclis ayağında daha önemli işler yapacağız yeni sistemde ve eski sistemden farklı olarak yasama artık milletvekillerinin elinde olacak. Bizde milletvekilleri olarak en faydalı işleri yapmayı istiyoruz.”

ÖNEMLİ İŞLER YAPTIK
“Ben kurucu bir AK Parti üyesiyim.2002 ile 2010 arasında kesintisiz teşkilatlarda 10 yıllıkçalışmamvar. Ben bu 10 yılınardından milletvekili oldum. Bukısa dönemi saymazsak bende 3.dönem milletvekilleri arasında yer alacağım.Bu 3 dönem içerisindeönemli işler yapmaya çalıştık.Hem Sakaryaiçin hem Türkiyeiçin.DevamlıAK Parti’nin seçim görevlerindebulundum. Hiçkesintisiz 5 seçim işleri başkanıylaçalıştım. Her dönem seçimişleribaşkanyardımcısı olarak Ege’den sorumlu oldum,GüneydoğuAnadolu’dan sorumlu oldum,Karadeniz’den sorumlu oldum ve sonra seçim işlerinin genel işlerine baktım.Bir yıldır da AK Parti’nin seçim işleri koordinasyon merkezi başkanlığınıyapıyorum.Önemli bir görevyaptığımızıdüşünüyorum. Dolayısıylaönemli işler yaparak geldik.Hem partide, hem genel merkezde, hemde buradateşkilatlarda. Bir yandan daSakaryaiçinönemli işlere vesile olduğumuzudüşünüyorum.”

BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ
“Gündemde Bölge Adliye Mahkemesi var ama o bölge adliye mahkemesi 2003-2004’lüyıllara kadar gidiyor. Bölge adliye mahkemeleri çok fonksiyonlu mahkemelerdir. Ne zaman açılacak diye yükleniliyor üstümüze. Muhalefetin büyük bir baskısı var. Bende burada sizin aracılığınız ile müjdeyi vereyim. Temmuz ayında hâkim atamaları yapılacaktır. Binamız hazır hizmete geçecektir. Önümüzdeki ay atamalar olacak eylül ayında hizmet vermeye başlayacak. 15 Temmuz sebebi ile hâkim ve savcıların birçoğu ihraç edildi. Bu yüzden biraz gecikme oldu. Birçok savcı alındı ve Temmuz’da atanacak. Biz bu şehir ile hükümet arasında köprü görevi görüyoruz. Şehrimize hizmetler getirmeye sorunları dile getirmeye çalışıyoruz. İnşallah bölge adliye mahkememizde açılacak ve 6 şehre hizmet verecek.”

MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ
“Böyle dönemlerde milletvekilliği aday listesi üzerine çok şeyler söylenebilir. Genel anlamda çok eleştiri olduğunu düşünmüyorum. Kenan Sofuoğlu’na gelince, insanlar neden Sakarya’dan aday diyorlar. İstanbul gibi büyük şehirlerden neden aday olmadığını dile getiriyorlar. Bu iyi bir şey. Kenan buradan hiç bağını kesmemiş, zaman zaman gitmiş olsa bile geri dönüp gelmiş. İstanbul yerine Sakarya’dan aday gösterilmiş. Bu bence sevinilecek bir şey. Türkiye’yi dünyada temsil etmiş. Çalışkan, genç, yürekten ve yürekli böyle bir arkadaşımız bu listede farklı bir renk olduğunu düşünüyorum. Çok da iyi olduğunu düşünüyorum.”

TABANIMIZ BİLİNÇLİDİR
“Bizim tabanımız son derece bilinçlidir. Çünkü bizim tabanımız artık yasama ve yürütmenin birbirinden ayrıldığını biliyor. Çift pusula tek zarf ve tek sandık. Sonuçta ayrı bir pusula ile yürütmeyi belirleyeceğini biliyor. Burası ilk sistemin kurgulanacağı bir sistem. Bu iki kanadı da iyi yürütmesi lazım. Meclis ile Başkan’ın aynı paralelde gitmesi için bu gereklidir. Türkiye’nin uçması için tek kanat yetmez,iki kanat olması gerekmektedir.”

MHP İLE İTTİFAK
“MHP ile AK Parti’nin ittifak yapması ayrı bir sinerji oluşturdu. Böyle bir ittifak oluştu diğer tarafta da farklı bir ittifak oluşmasına izin verdi. Bakın Saadet Partisi ile CHP bir ittifak oldu. Bu partilerin ittifak kuracağı öngörülebilir miydi? Biz yeni sistem kurulurken bu sistemin en temel getirisi olarak derin siyasi ayrılıkları ortadan kaldıracak dedik. Koalisyon yok, uzlaşma var dedik. Bundan sonra makul olmayan adamlar cumhurbaşkanı asla seçilemez dedik ve yüzde 50+1’i alması gerektiğini söyledik. Kemal Kılıçdaroğlu gibi biri bu ülkede asla cumhurbaşkanı seçilemez. Muharrem İnce bile seçilemez. Dün çıkıp apoletleri sökeceğini söyleyen, hizmetleri yıkacağını söyleyen biri asla cumhurbaşkanı seçilemez. Bu sistem daha çok uzlaşmaya sevk edecek. Daha çok makuliyete yöneltecek.”

İKTİDARIN NİMETLERİ
“Bugün bin yataklı hastaneden bahsediyoruz Sakarya için. AK Parti yokken kaç tane hastanemiz vardı? Hiçbir yerde hastane yoktu. Şimdi her yerde var ve bunun üzerine bin yataklı hastane yapılacak. Bu şehir 21 katrilyonluk yatırım almıştır. Sadece Ballıkaya projesi 1 katrilyon maliyete mal olacak bir hizmet. Türkiye’yi ekonomik alanda büyütmekle kalmıyoruz. Biz yeşil alanları da genişletiyoruz. Stadyum tam satılmışken geri alınıyor ve millet parkı yapılıyor. Ak Parti döneminde Sakarya’ya hiçbir şey yapmadı demek ancak muhalefet partililerin işi olabilir. Çok şey yapıldı, yapılıyor ve yapacağız. En yaşanabilir kentler sıralamasında 2. oluyoruz. Bu durup dururken olmuyor.”

SKM’LERİN ÖNEMİ“Seçim koordinasyon merkezleri (SKM) çok önemlidir. Bütün seçim çalışmalarının koordine edildiği önemli bir merkezdir. İllerde seçim koordinasyon merkezi kurulur onun başına partiden biri geçer her kademeden bir kişi yerleştirilir. Bütün yetki oraya bırakılır ve program oraya göre yapılır. Bütün çalışmalar seçim koordinasyon merkezinde yapılıyor. Bu merkezler Ak Parti için çok önemli merkezlerdir.”

SAKARYA’DA OY ORANI
“Benim kanaatime göre Sakarya’da bir rekor oy var. Ama bunu milletvekili için dedim. Cumhurbaşkanlığı için rekor ötesi bir sonuç bekliyorum. Cumhurbaşkanlığı oyunun yüzde 70’i aşacağına inanıyorum. Benim kanaatim ilk turda biteceğidir. Oy tahminim ise Sakarya için yüzde 70’i geçer diyorum. Türkiye’de ise yüzde 55’leri geçeriz diye düşünüyorum. Benim gördüğüm hava milletvekilliğinde 6-1 gibi gözüküyor. Temennim ise 7-0’dır tabii.”

ASRIN SEÇİMİ
“Bu seçim asrın seçimidir. Türk siyasi tarihindeki en önemli seçimdir. Yeni bir sisteme geçiyoruz. Makas değiştiriyoruz. Parlamenter sistemi bırakıyoruz. Bu sistemi bırakıyor ve cumhurbaşkanlığı sistemine geçiyoruz. Yeni sistem ile Türkiye çok daha hızlı gelişecektir. Yeni sistemde bakanların yaptığını artık milletvekilleri yapacak. Bu çok önemli bir şey, kılcal damarlar şimdi çalışmaya başlayacak. İki kanatlı şekilde Türkiye’yi uçuracak. Mega projeler gerçekleştirilecek. Bu seçimde çok büyük destek vermemiz gerekmektedir. AK Parti’ye destek vermeye devam etsinler. Güçlü liderimizin meclisini de güçlü kılsınlar.”

11 Haziran 2018 , Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

O UNUTULMAZ DEPREM GECESİ VE TOÇOĞLU

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara