DİKBAYIR: İKRAMİYE ÇALIŞANIN DA HAKKI


İYİ Parti Sakarya milletvekili adayı Ümit Dikbayır, beraberinde Hendek İlçe Başkanı Fatih Bayındır ve partililerle Hendek Dikmen Mahallesi geleneksel iftarına katıldı.

Sohbet ettiği seçmenlere, emeklilere verilen bayram ikramiyesinin yerinde olduğunu, fazla abartılmaması gerektiğini söyledi. İftar ardından Hendek Karatoprak Mahallesi’ni ziyaret eden Ümit Dikbayır, iktidarın sosyal güvenlik konusunda sınıfta kaldığını, emeklinin en büyük darbeyi bu iktidar döneminde yediğini iddia etti.
Dikbayır, “Bayram ikramiyesi çalışanın da emeklinin de hakkıdır. Bayram ikramiyesi sosyal bir devletin önceliğidir. Ama bunların yaptıkları önce emeklinin ekonomik haklarını budamak, sonra bakın size ikramiye veriyoruz diye hava atmaktır. Bazı emekliler de bunu bir ikramiye değil de gün parası olarak sayıyoruz, kendimizi güne girmiş gibi kabul ediyoruz, gerçi biz gönüllü vermedik, iktidar kendisi bizden her ay kestiğinin bir kısmını şimdi bize toplu vermiş oldu, derken çok haklılar. Çünkü aynen böyle oldu. Biz iktidarımızda, emekliye ikramiye verirken, gasp edilen haklarına karşılık değil, döktükleri alın terinin ve emeğin karşılığı hak ettikleri maaşlarını arttırdıktan ^sonra üstüne de bayram ikramiyesi vereceğiz” dedi. Dikbayır hükümetin sosyal güvenlik alanında sınıfta kaldığını, eskiye nazaran emeklilik yaşı artıp 40’lı yaşlardan 60 ve 65 yaşa çekildiği halde Sosyal Güvenlik’teki açığın nasıl bu kadar büyüdüğünün hesabının sorulması gerektiğini belirtti.

10 Haziran 2018 , Pazar

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

O UNUTULMAZ DEPREM GECESİ VE TOÇOĞLU

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara