ÇOCUKLAR BU GÖSTERİYİ ÇOK SEVDİ


TRT Çocuk Kanalının sevilen çizgi filmi Rafadan Tayfa ile sağlıklı yaşama yönelik mesajların verildiği “Rafadan Tayfa, Sağlıklı Tayfa” müzikal gösterisi Serdivan AVM’de ilgiyle izlendi.

SAĞLIKLI YAŞAM BİLİNCİ
Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü tarafından, "Obezite ile mücadele kapsamında, çocuk ve gençlere yönelik sağlıklı beslenme ve hareketli yaşamın teşviki" konularında farkındalığın arttırılması amacıyla, toplumda sağlıklı yaşam bilincinin oluşturulması ve çocukları sağlıklı yaşama özendirme temalı "Sağlıklı Tayfa, Rafadan Tayfa" müzikal gösterim etkinliği Serdivan AVM de çocuklarla buluştu. 1,5 saat süren etkinlikte Rafadan Tayfa karakterleriyle bir araya gelen çocuklar, sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konusunda bilgiler alarak, anne ve babalarıyla birlikte eğlenceli dakikalar geçirdi.

YOĞUN İLGİ
Müzikal gösteriye yaklaşık 3 bin kişi katılırken, çocuklar gösteriye yoğun ilgi gösterdi. Sağlıklı Tayfa, Rafadan Tayfa müzikal gösterimi öncesinde Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri İzleme Değerlendirme Denetim ve Sağlığın Geliştirilmesi Birimi, Kanser ve Sağlıklı Beslenme Hareketli Yaşam Birimi ve Serdivan İlçe Sağlık Müdürlüğü çalışanları tarafından Sağlıklı Yaşam Araçlarında açılan stantlarda çocuklara şapka, balon ve broşür dağıtıldı. Çocuklara ve ailelerine ağız ve diş sağlığı, el hijyeni, hareketli yaşam, tuz kullanımı ve obezite konularında bilgiler verildi.

7 Haziran 2018 , Perşembe

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

DÜŞÜNCE VE DAYANIŞMA PLATFORMUNUN KONUĞU DİLİPAK İDİ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara