TÜVASAŞ İFTARDA BİR ARAYA GELDİ


Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, "Demiryolu teknolojisine sahip olmak, büyük ihracat potansiyeli olan güçlü bir ekonominin de göstergesidir. Bu konuda yapılan çalışma ve çabalar şimdiki zamanda takdir edilecek seviyenin de üzerinde görünüyor"

TÜVASAŞ tesislerinde Kur'an-ı Kerim tilaveti ve dualarla başlayan programa, Vali Balkanlıoğlu'nun yanı sıra Garnizon Komutanı Piyade Albay Mustafa Cüneyt Arıkan, vali yardımcıları Erdoğan Ülker, Mehmet Zeki Koçberber, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, TÜVASAŞ Genel Müdürü İlhan Kocaarslan, TCDD yöneticileri, ROKETSAN, TÜLOMSAŞ ve TÜDEMSAŞ Genel Müdürleri, yargı mensupları, komutanlar, milletvekili adayları, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, TÜVASAŞ çalışanları ve aileleri katıldı.
Vali Balkanlıoğlu, etkinlikte yaptığı konuşmada, başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennemden kurtuluş olan ramazana ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
Türkiye'nin gittikçe gelişen, büyüyen ve bölgesinde örnek olma yolunda hızla ilerleyen büyük bir ülke olduğunu vurgulayan Balkanlıoğlu, "Büyük bir ülke olmanın temel göstergeleri de demiryolu ağının her tarafta yaygın olması ve bu teknolojiyi de bizzat kendimizin üretip dışa bağımlı olmaktan kurtulmak da son derece önemlidir. 10. Yıl Marşı'nda, 'Demir ağlarla ördük Anayurdu dört baştan' diyoruz ancak 10. yıldan sonra neredeyse 50-60 sene demiryollarına hiç el atılmamıştı, yani ilave kilometre sayısı 50-100 kilometreyi bulmazken, son 10-15 yılda bu konuda çok güzel mesafeler kat ettik." diye konuştu.
Balkanlıoğlu, son zamanlarda Türkiye'nin dünyada nadir bulunan hızlı tren ve yüksek hızlı tren kullanabilen ülkeler arasına dahil olduğunu aktararak, şunları kaydetti: "Aslında demiryolları, her açıdan ulaşımın en ucuz, en uygun olduğu sistemdir. Hem lojistik açısından, hem de yolcu açısından karayollarındaki büyük kazaları da göz önüne aldığınızda demir yollarının önemi çok büyüktür. Bir de demiryolu teknolojisine sahip olmak, büyük ihracat potansiyeli olan güçlü bir ekonominin de göstergesidir. Bu konuda yapılan çalışma ve çabalar şimdiki zamanda takdir edilecek seviyenin de üzerinde görünüyor. İnşallah yakında milli yüksek hızlı trenlerimiz de demiryollarımızda boy gösterecek, belki de birçok yere ihraç edeceğiz. Her türlü çeşidi yapılacak. Şu anda da yapılıyor zaten. Fakat bunun tamamen patentinin bize ait, yani milli olması çok önem arz ediyor. Bu konuda mühendislerimiz ve ekiplerimiz yoğun şekilde çalışıyor. Yakında inşallah büyük müjdeleri olacak. Başta Sayın Genel Müdürümüz, personeller, Ar-Ge ekibi, destek veren yan sanayi ve bütün katılımcıları kutluyorum."
TÜVASAŞ Genel Müdürü İlhan Kocaarslan da ülkenin en önemli kuruluşlarından biri olan TÜVASAŞ'ta çok güzel işler yapacaklarını ve şu anda fabrikada yoğunluğun olduğunu ifade ederek, yakında büyük projelere imza atacaklarını belirtti.

25 Mayıs 2018 , Cuma

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BAYRAMLARIN AĞASI!

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara