VEREN EL ALAN ELİ GÖRMÜYOR!


Sosyal yardımlaşma marketiyle ilgili bilgi veren Kızılay Şube Başkanı Zahit Tiryaki, ““Veren elin alan eli görmediği bir sistem oluşturduk. Gururlarını incitmeden her ay 500 ailemize gıda, temizlik, kıyafet yardımında bulunuyoruz” dedi

SOSYAL MARKET
Kızılay Şube Başkanı Zahit Tiryaki, Adapazarı Şubesi Sosyal Yardımlaşma Marketi’ni tanıttı. Şu an yaklaşık olarak bin 500 vatandaşın aktif olarak sistemden yararlandığını belirten Tiryaki, ihtiyaç sahibi ailelerin başvurularıyla birlikte durum tespiti yapmak için ev ziyaretleri yaptıklarını belirtti. Tiryaki, “İhtiyaç sahiplerinin, ihtiyaç durumlarına göre aylık, 3 aylık ve 6 aylık şeklindeki kategoriler halinde gıda yardımlarını sağlıyoruz. Gıdanın haricinde çocuk bezleri, temizlik malzemeleri ve giyim malzemeleri ihtiyaçlarını da karşılıyoruz” dedi.

YARDIM KOLİSİ
Şube Başkanı Zahit Tiryaki, şöyle devam etti: “Bu Ramazan ayında fitre, zekât, adak kurbanları, gıda kolileri ve yardım bağışlarıyla ihtiyaç sahibi halkımıza ulaşma gayreti içerisindeyiz. Şu ana kadar yaklaşık bin 200 aileye yardım kolilerini ulaştırdık. Geçen sene kurban bağışında Sakarya halkımız kurumumuza ciddi teveccüh gösterdi. Bize güvenerek ulaştırılan fitre ve zekâtları da kurumsal yapı ile ihtiyaç sahibi ailelere dağıtma gayreti içinde olacağız. Nerede bir mağdur, bir mazlum varsa biz onların yanında şefkat eli olarak yardım ediyoruz.”

SİSTEM BİLGİSİ
 “Veren elin alan eli görmediği bir sistem oluşturduk” diyen Tiryaki, sözlerini şöyle noktaladı: “İçerideki market poşetlerinde herhangi bir ibare yok. İnsanlarımız herhangi bir marketten alışveriş yapmış gibi ayrılabiliyorlar. Gururlarını incitmeden her ay 500 ailemize gıda, temizlik, kıyafet yardımında bulunuyoruz. Biz burada gıda bankacılığı faaliyeti yürütüyoruz. Bize destek olan kuruluşlarımıza da vergi anlamında bir avantaj sağlıyoruz. Adapazarı Belediyesi’nin 700 bin TL’ye yakın gıda desteği var ve aynı zamanda buradaki lojistik imkânları yine belediyemiz sağlıyor.”

15 Mayıs 2018 , Salı

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
‘Deprem Gerçeği ve Sakarya’da Şehircilik’ konulu toplantıda konuşan Başkan Toçoğlu, “81 şehir arasında depreme en hazır şehir Sakarya’dır. Mevcut şehircilik anlayışımızdan asla taviz vermeyeceğiz. Deprem bizim gerçeğimiz.”
DEPREME EN HAZIR ŞEHİRLERDENİZ TARLADA FECİ ÖLÜM! DİŞLİ: YÜKSEK KATA TAVİZ YOK! POLİSİN CESEDİ BULUNDU! KURBANLIK ALIRKEN YARDIMCINIZ BİP TUGAYDA DEVİR-TESLİM 17 AĞUSTOS ANMA GECESİNE DAVET “DEPREME KARŞI TEDBİR ALIYORUZ”

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

REKTÖRÜ DİNLERKEN…

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara