ONLAR ARTIK OKUR YAZAR


Sakarya'da, açılan okuma yazma kurslarını tamamlayanlara sertifikaları törenle verildi. Vali İrfan Balkanlıoğlu, İslam'ın ilk emrinin "oku" olduğunu ve bu açıdan okuma yazmanın çok önemli bir değer olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan Okuryazarlık Seferberliği kapsamında açılan kurslarda okuma yazma öğrenenler için Serdivan Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesinde tören düzenlendi. Vali İrfan Balkanlıoğlu, törende yaptığı konuşmada, İslam'ın ilk emrinin "oku" olduğunu ve bu açıdan okuma yazmanın çok önemli bir değer olduğunu söyledi.

İLMİN YAŞI YOK
Yaşam içerisinde çeşitli nedenlerle bazı insanların çocuk yaşlarda okuma yazma öğrenme imkanı bulamadığını ifade eden Balkanlıoğlu, şunları kaydetti: "İlmin yaşı yoktur. Beşikten mezara ilim tahsil etmek kadın, erkek herkese farzdır. Sayın Cumhurbaşkanımızın, 'bu ülkede okuma yazma bilmeyen hiçkimse kalmasın' diye çabaları var. Bu kapsamda bir program yürütüyor. Kız çocuklarının okutulmaması da ne kadar büyük cehalet. Erkeklerden ziyade kadınların eğitimine de çok büyük özen gösterilmesi gerekiyor. Topluma şekil veren anne ve kadınlardır. Bu programda sertifikalarını alanları kutluyorum."
Törende konuşmanın ardından okuma yazma kurslarını tamamlayanlara sertifikaları verildi.

14 Mayıs 2018 , Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
‘Deprem Gerçeği ve Sakarya’da Şehircilik’ konulu toplantıda konuşan Başkan Toçoğlu, “81 şehir arasında depreme en hazır şehir Sakarya’dır. Mevcut şehircilik anlayışımızdan asla taviz vermeyeceğiz. Deprem bizim gerçeğimiz.”
DEPREME EN HAZIR ŞEHİRLERDENİZ TARLADA FECİ ÖLÜM! DİŞLİ: YÜKSEK KATA TAVİZ YOK! POLİSİN CESEDİ BULUNDU! KURBANLIK ALIRKEN YARDIMCINIZ BİP TUGAYDA DEVİR-TESLİM 17 AĞUSTOS ANMA GECESİNE DAVET “DEPREME KARŞI TEDBİR ALIYORUZ”

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

REKTÖRÜ DİNLERKEN…

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara