EN UZUN HAFTA


Partilerde milletvekili aday listeleri bu hafta netleşecek. 21 Mayıs Pazartesi günü saat 17.00’ye kadar YSK’ya teslim edilecek olan listeler için hafta boyunca yoğun bir çalışma yapılacak

KRİTİK HAFTA
Partilerde 24 Haziran’da gerçekleştirilecek olan seçimler öncesinde milletvekili aday listeleri bu hafta yapılacak yoğun çalışmalar neticesinde netlik kazanacak. 21 Mayıs Pazartesi günü saat 17.00’ye kadar Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) teslim edilmesi gereken aday listeleri için partilerin yetkili organları yoğun mesai yapacak.

AK PARTİ
AK Parti’de 79 kişi milletvekili aday adaylık başvurusunda bulundu. Parti içi temayül yoklaması ve genel merkezde yapılan mülakat neticesinde liste alt komisyon tarafından 21 kişiye indirildi. Bu 21 kişiye mevcut 5 milletvekili de eklenerek oluşturulan 26 kişilik listeden 7 milletvekili adayı belirlenecek. Çalışmaların bu hafta içinde bitmesi bekleniyor.

CHP
Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) aday tespit çalışmaları devam ediyor. Sakarya’da 9 kişinin aday adaylık başvurusunda bulunduğu öğrenildi. Parti Grup Başkanvekili Engin Özkoç’un yeniden liste başı olması beklenen partide ikinci sıra için büyük bir mücadele verildiği ileri sürülüyor. Kesin aday listesinin bu hafta netleşeceği söyleniyor.

MHP
Milliyetçi Hareket Partisi’nde (MHP) aday adayları üzerinde güvenlik soruşturması tamamlandı. 15 kişinin başvurduğu Sakarya’da il başkanlığından istifa eden Levent Bülbül’ün liste başı olacağı ileri sürülüyor. Alirıza Acartürk, Hasan Babalan, Ahmet Kazıcıoğlu, Mehmet Emin Kaba gibi isimlerin de listede yer alması bekleniyor.

İYİ PARTİ
İyi Parti’de 23 aday adayı listede yer almak için yarışıyor. Genel merkezin Sakarya listesini önümüzdeki günlerde masaya yatırması bekleniyor. Enver Toçoğlu, Ümit Dikbayır, Asena Aslan Burak ve il başkanlığından istifa eden Hüsamettin Atasever ile şayet Sakarya’dan aday gösterilirse Türk İş eski Başkanı Salih Kılıç’ın liste başı olabileceği konuşuluyor.

SAADET
Saadet Partisi’nde milletvekili adayları hafta sonuna kadar yapılacak olan çalışmalarla kesinlik kazanacak. Partinin Genel İdare Kurulu üyesi olan İsmet Aksoy birinci sıra için en çok şans verilen isim. Çok sayıda aday adayı bulunan Saadet Partisi listelerinde geçmiş yıllara nazaran kadın ve genç adaylara daha çok şans verileceği kaydediliyor. Engin ARAPOĞLU

14 Mayıs 2018 , Pazartesi
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

REKTÖRÜ DİNLERKEN…

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara