“BEYİNLERİMİZ TEMBELLEŞTİRİLİYOR”


Adabilim Okulları okuma grubu öğrencileri, okumuş oldukları kitapların kritiklerini alanında ihtisas ve tecrübe sahibi kimselerle yapmaya devam ediyor.

Anadolu Lisesi 9. Sınıf kız okuma grubu öğrencileri son okumuş oldukları Amin Maalouf’a ait “Doğu’nun Limanları” kitabının kritiğini işi dolayısıyla dünyanın pek çok ülkesini gezme fırsatı bulan iş adamı Ebubekir Tuncer ile birlikte gerçekleştirdi. Öğrencilere yaşadığı tecrübeler üzerinden örnekler veren Tuncer “Ülke olarak farklı etnik gruplardan oluşan bir kültürel yapımız var. İnsanın öz kimliği yaşadığınız coğrafya ve iletişim kurduğunuz insanlar ne kadar değişirse değişsin ardından geliyor. İçimizde daima köklerimizi arama ihtiyacı var. Fakat değişen dünyanın şartları ve teknolojik aygıtlar vasıtasıyla beyinlerimiz tembelleştiriliyor. Aile bağları kopmaya, çevre genişlediği halde insanlar yalnızlaşmaya ve sorgulamadan tüketmeye başladık” dedi.
Kritik sonrası Ebubekir Tuncer’e teşekkür eden 9. Sınıf danışman öğretmeni Huriye Tellioğlu “Öğrencilerimizle sene içinde birçok farklı alanda kitap okuyoruz. Okuduklarımızı da kalıcı hale getirmek maksadıyla içerikle ilgili deneyim sahibi insanlarla kitap kritiği yapıyoruz. Bu şekilde öğrencilerimiz açısından okumalarımız daha verimli hale gelmiş oluyor “ dedi.

11 Mayıs 2018 , Cuma

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
‘Deprem Gerçeği ve Sakarya’da Şehircilik’ konulu toplantıda konuşan Başkan Toçoğlu, “81 şehir arasında depreme en hazır şehir Sakarya’dır. Mevcut şehircilik anlayışımızdan asla taviz vermeyeceğiz. Deprem bizim gerçeğimiz.”
DEPREME EN HAZIR ŞEHİRLERDENİZ TARLADA FECİ ÖLÜM! DİŞLİ: YÜKSEK KATA TAVİZ YOK! POLİSİN CESEDİ BULUNDU! KURBANLIK ALIRKEN YARDIMCINIZ BİP TUGAYDA DEVİR-TESLİM 17 AĞUSTOS ANMA GECESİNE DAVET “DEPREME KARŞI TEDBİR ALIYORUZ”

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

REKTÖRÜ DİNLERKEN…

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara