VAKIF OKULLARI'NDA BED-İ BESMELE TÖRENİ


SAÜ Vakfı Özel Okulları öğrencileri, Kur’an-ı Kerim'e geçişlerini, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın katılımıyla gerçekleştirilen "Bed-i Besmele" töreniyle kutladı.

SAÜ Vakfı Özel Okulları, anasınıfı ve ilkokul öğrencilerine münevver kitabımız Kur'an-ı Kerim'i öğrenme ve okumanın, kıymetini anlatmak amacıyla Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi Zümre Başkanı Sercana Yüce Akkaya ve zümre eğitim liderlerinin katkıları ve Duygu Eğilim Merkezi’nin desteğiyle "Bed-i Besmele" töreni düzenledi.
SAÜ Vakfı Özel Okulları Kurucu Temsilcisi ve Genel Müdürü Kemal Sarı, “Unutulmakta olan ve aslen düğün, bayram kadar kutlanmaya değer gördüğümüz bed-i besmele töreniyle göründüğünden ve zannedildiğinden çok daha önemli bir görevi ifa etmekteyiz. Yavrularımızın, hayatında en önemli sahnelerden biri olması için hevesle hazırladığımız bu ve benzeri törenler, yitirmekte olabileceğimiz birçok hassasiyetin de yeniden kazanılması adına önemli adımlardan biri olacaktır. Düzenlediğimiz etkilikte çocuklarımızın mutluluğu ve ailelerin memnuniyetini görmek bizleri de çok mutlu etti. Ayrıca böyle önemli bir günde bizleri yalnız bırakmayan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'a sonsuz teşekkürlerimizi sunarız” dedi.
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, SAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Musa Eken, SAÜ İlâhiyat Fakültesi Dekanı Ahmet Bostancı ve Kampüs Cami İmamı Erol Demir'in katılımıyla düzenlenen tören, öğrencilerin bir örnek giyindikleri bembeyaz kıyafetleri, okudukları dualarla aslına uygun olarak icra edildi. Her birine hediye edilen mushafları, üzerlerinde kendi isimleri bulunan ''Bed'i Besmele'' icazetnâmeleri Kur'an-ı Kerim eğitimine başladıkları bu yepyeni dönemi zihinlerine nakşetmiş oldu. Vakıf Okulları’ndan yapılan açıklamada, “Kur'an'a adım atan öğrencilerimizi tebrik eder, Allah’tan hayatlarının sonuna kadar ilim, ahlâk ve irfanla dolu ömürler niyâz ederiz” dedi.

11 Mayıs 2018 , Cuma

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
‘Deprem Gerçeği ve Sakarya’da Şehircilik’ konulu toplantıda konuşan Başkan Toçoğlu, “81 şehir arasında depreme en hazır şehir Sakarya’dır. Mevcut şehircilik anlayışımızdan asla taviz vermeyeceğiz. Deprem bizim gerçeğimiz.”
DEPREME EN HAZIR ŞEHİRLERDENİZ TARLADA FECİ ÖLÜM! DİŞLİ: YÜKSEK KATA TAVİZ YOK! POLİSİN CESEDİ BULUNDU! KURBANLIK ALIRKEN YARDIMCINIZ BİP TUGAYDA DEVİR-TESLİM 17 AĞUSTOS ANMA GECESİNE DAVET “DEPREME KARŞI TEDBİR ALIYORUZ”

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

REKTÖRÜ DİNLERKEN…

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara