OSM’DE GELENEKSEL SANATLAR SERGİSİ


Sakarya Büyükşehir Mayıs Kültür Sanat Etkinlikleri ‘Prof. Dr. Mehmet Zeki Kuşoğlu’nun Eserlerinden Dünden Bugüne Klasik ve Çağdaş Yorumlar’ isimli Geleneksel Sanatlar Sergisi ile devam etti.

Ofis Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen serginin açılışına çok sayıda sanatsever katıldı. Prof. Dr. Mehmet Zeki Kuşoğlu, sergi açılışının ardından OSM’de söyleşi de gerçekleştirdi. Prof. Dr. Mehmet Zeki Kuşoğlu, “Görsel sanatlar derslerini insanın hayal gücünü genişletmek üzere programlamamız lazımdır. Böyle programlarsak insanlar her yaptığı şeyde hayallerini katarlar. Eğer hayal gücünü kullanmazlar ise daima kopya ederler. Süleymaniye Cami olmasa Yahya Kemal Süleymani’ye de bayram sabahını yazabilir miydi? O yazı yazılmasaydı o güfteden beste yapılır mıydı? Bu demek oluyor ki bu sanatlar birbirinin devamı. Biz çocuklara ilkokulda, ortaokulda veya lisede matematik öğretiyoruz ama matematikçi olmasını istemiyoruz. Matematikte bir sanat yapısıdır çünkü o rakamların da tabiatta bir karşılığı yok. O rakamlar da birer soyut kavram. Biz matematiği bilmezsek fiziği, mimariyi veya tıbbı bilemeyiz” dedi.

10 Mayıs 2018 , Perşembe

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

REKTÖRÜ DİNLERKEN…

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara