FERİZLİ’DE MATEMATİK ŞENLİĞİ


Ferizli Fikret İsmet Aktekin Anadolu Lisesi tarafından geleneksel 3. Matematik Şenliği açıldı. 4 öğretmen eşliğinde öğrencilerin hazırladığı 25 proje sergilendi.

Açılışa Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, İlçe Jandarma Komutanı Zafer Aydoğan, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Fevzi Mahmutoğlu, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve davetliler katıldı. Stantlar, protokol üyelerinin kurdele kesmesiyle ziyarete açıldı.
Matematiksel kavramları zihinlerde somutlaştırmak ve öğrencilere matematiğin hayatın içinde kopmaz bir yeri olduğunu kendi deneyimleriyle görmelerini sağlamak amacıyla şenliğin düzenlendiği belirtildi. Ayrıca çalışmalar ile matematiği öğrencilerin hayatında eğlenceli hale getirmek, matematiksel bilgileri materyallere aktarıp görsel bir görüntü oluşturmak, matematiksel oyunları görsellere dönüştürerek zevkli hale getirmek amaçlandığı kaydedildi. Bu sayede öğrencilere matematiğin aslında zor değil; eğlenceli ve hayatın her alanında olduğunun da gözler önüne serilmek istendiği bildirildi.
Açılışın ardından Başkan Soğuk, beraberindekiler ile Ferizli İsmet Aktekin Anadolu Lisesi öğrencilerinin, farklı matematik kurallarını ve formüllerini kullanarak hazırladıkları birbirinden ilginç tasarımların, sunumların bulunduğu stantları dolaştı. Stantlarda öğrencilerle konuşan Başkan Soğuk, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.
Şenlikte konuşan Başkan Soğuk “son yıllarda öğrencilerimiz öğrenmenin yanında artık kendi çabalarını, düşüncelerini ve kendi icatlarını ortaya koyuyorlar. Bu da hem onlara hem de bizlere mutluluk veriyor. Bu ülkemizin geleceği adına çok sevindirici bir durumdur. Okulumuzun idarecilerini, proje koordinatörünü, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizi bu birbirinden güzel ve başarılı çalışmalardan dolayı tebrik ediyorum ve kutluyorum” dedi.

10 Mayıs 2018 , Perşembe

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
‘Deprem Gerçeği ve Sakarya’da Şehircilik’ konulu toplantıda konuşan Başkan Toçoğlu, “81 şehir arasında depreme en hazır şehir Sakarya’dır. Mevcut şehircilik anlayışımızdan asla taviz vermeyeceğiz. Deprem bizim gerçeğimiz.”
DEPREME EN HAZIR ŞEHİRLERDENİZ TARLADA FECİ ÖLÜM! DİŞLİ: YÜKSEK KATA TAVİZ YOK! POLİSİN CESEDİ BULUNDU! KURBANLIK ALIRKEN YARDIMCINIZ BİP TUGAYDA DEVİR-TESLİM 17 AĞUSTOS ANMA GECESİNE DAVET “DEPREME KARŞI TEDBİR ALIYORUZ”

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

REKTÖRÜ DİNLERKEN…

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara