ŞEHİT AHMET AKYOL’DA ÇOCUK ŞENLİĞİ


Adapazarı Şehit Ahmet Akyol İlkokulu’nda 70’li yılların en gözde oyuncaklarından olan bilyeli (tahta) araba yarışları düzenlendi.

Öğrencilerin ve velilerin yoğun ilgi gösterdiği yarışma ile çocuklar çocukluklarını yaşadı, veliler ise çocukluk günlerine döndüler.
Okul Müdürü Tekin Ateş, amaçlarının geleneksel çocuk oyunlarını canlandırmak ve şimdiki nesillere geçmişin güzel oyunlarını hatırlatarak, bu güzellikleri gelecek kuşaklara taşımak olduğunu belirtti.
Okul bahçesinin şölen havasında süslendiği etkinliklerde bilyeli (tahta) araba yarışları 2 kategoride yapıldı. 1. kategoride öğrenciler, 2.kategoride ise anneler, babalar ve öğretmenler yarıştı.
70’li yıllarda çocukların en gözde oyuncaklarından biri olan bilyeli arabaların günümüz çocuklarına da kazandırılmaya çalışıldığı şenlikte herkes gönüllerince eğlenme fırsatı buldu.
Yarışa katılan araçlar arasında dereceye girenlere ve en güzel tasarıma sahip arabalara kupa ve madalya ödülleri verildi.
Yarışmaların ardından oyun parkında şenliklere geçilerek,  animasyon sahne gösterileri ve çeşitli etkinliklerle öğrencilere unutulmaz anlar yaşatıldı. Okul Müdürü Tekin Ateş, emeği geçen herkese teşekkür etti.

10 Mayıs 2018 , Perşembe
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ABDURRAHİM KARAKOÇ’U GEL DE ANMA

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara