OBEZİTEYE TESLİM OLMAYIN


Özel Konak Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mustafa Mazlum Akpınar, diyet yaparak kilo veremeyen hastalar için obezite cerrahisinin son derece önemli olduğunu kaydetti.

AŞIRI KİLO
Diyet yaparak kilo veremeyen hastalar için obezite ameliyatının altın bir standart olma yolunda olduğunu ifade eden Özel Konak Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mustafa Mazlum Akpınar yapılan müdahaleler hakkında açıklamalarda bulundu. Hastane yaptıkları obezite ameliyatı hakkında bilgi veren Op. Dr. Akpınar, “ Hastanemize başvuran hastamız aşırı kilo nedeni ile yürümekte ve gece uyumakta zorlanıyordu. Hastamız, obezite ameliyatı sonrası son derece hareketli bir hale gelerek gece uykularının düzeldiğini kaydetti” dedi.

ALTIN STANDART
Obezite cerrahisi ile müdahale edilen hastanın kendilerine 10 ay önce başvurduğunu kaydeden Op. Dr. Akpınar, “ Hastanemize aşırı kilo nedeni ile başvuran hastamızın vücut kitle indeksi 51’di. Süper obez kategorisinde olan hastanın hba1c değeri 7 idi. Gerekli hazırlıklar yapıldıktan sonra hastamıza sleeve gastrektomi  (tüp mide ameliyatı) yapıldı. Ameliyat sonrası 50 kg zayıflayan hastamız kan şekeri ve uyku bozukluğu düzeldi. Diyet yaparak kilo veremeyen hastalar için obezite ameliyatı altın standart olma yolundadır. Obezite dışında Tip 2 diabeti olan hastalar içinde cerrahi tedavi sıklıkla uygulanmaktadır. Hastanemizde obezite için ve tip 2 diyabet için cerrahi tedaviler uygulanmaktadır” diye konuştu.

9 Mayıs 2018 , Çarşamba

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
‘Deprem Gerçeği ve Sakarya’da Şehircilik’ konulu toplantıda konuşan Başkan Toçoğlu, “81 şehir arasında depreme en hazır şehir Sakarya’dır. Mevcut şehircilik anlayışımızdan asla taviz vermeyeceğiz. Deprem bizim gerçeğimiz.”
DEPREME EN HAZIR ŞEHİRLERDENİZ TARLADA FECİ ÖLÜM! DİŞLİ: YÜKSEK KATA TAVİZ YOK! POLİSİN CESEDİ BULUNDU! KURBANLIK ALIRKEN YARDIMCINIZ BİP TUGAYDA DEVİR-TESLİM 17 AĞUSTOS ANMA GECESİNE DAVET “DEPREME KARŞI TEDBİR ALIYORUZ”

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

REKTÖRÜ DİNLERKEN…

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara