İKİ USTA İSİM SAHNEDE


Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nde bahar dönemi eğitimlerini tamamlayan Türk Müziği Meşk Sınıfı öğrencileri, dönem sonu etkinliği kapsamında iki duayen isimle birlikte sahne aldı

YOĞUN İLGİ
Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi konser salonunda gerçekleşen programda, Türk Müziği’nin neoklasik ve Cumhuriyet Dönemi eserleri icra edilirken, konsere musiki severler de yoğun ilgi gösterdi. Dokuz hafta boyunca usta isimlerden eğitim alan Türk Müziği Meşk Sınıfı Korosu, konserin ilk bölümünde sanatçı ve şef Doğan Dikmen eşliğinde eserler icra ederken, programın ikinci bölümünde Türk Müziğinin değerli isimlerinden İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Öğretim Görevlisi Münip Utandı unutulmaz eserleri seslendirdi.

GELENEĞİMİZ
Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nin düzenlediği etkinlikte musiki severlerle bir araya gelmekten son derece mutlu olduğunu ifade eden Utandı,  “Geleneğimize, geleneğimizin korunup devam ettirilmesi ve üstüne yeni güzelliklerin katılarak yaşatılması konusunda büyük emek sarf eden Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’ne yine böyle güzel bir programa ev sahipliği yaparak bizleri bir araya getirdiği için teşekkür ederiz.” ifadelerine yer verdi. Sanatseverlerin zaman zaman kendisine eşlik ettiği programda Münip Utandı, geç Osmanlı ve ilk dönem Cumhuriyet Türkiyesi’nde bestelenen eserleri şerh etti. Konserin kapanışını Türk Müziği Meşk Sınıfı dersi hocası Doğan Dikmen ve usta sanatçı Münip Utandı birlikte sahne alarak gerçekleştirdi.Katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği konser sonrası tüm misafirlere günün anısına icra edilen eserlerin yer aldığı kitapçık hediye edildi.

7 Mayıs 2018 , Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ABDURRAHİM KARAKOÇ’U GEL DE ANMA

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara