PALYATİF BAKIM MERKEZLERİ ARTACAK


İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, Akyazı, Hendek ve Korucuk’ta toplamda 35 yatakla hizmet veren palyatif bakım merkezlerini tüm hastanelerde kurmayı hedeflediklerini açıkladı.

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Korucuk Kampüsü’nde hizmet veren 15 yataklı Palyatif Bakım Merkezi personeli birinci kuruluş yıldönümünü kutladı. Bir yıldır hizmette olan merkezin kuruluş yıl dönümü kutlamasına İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, Başhekim Vekili Doç. Dr. Mehmet Sühha Bostancı, Başhekim Yardımcıları Dr. Selman Ali Kılıç, Dr. Aysun Atakay, hastane yöneticileri, servis hekimleri ve personeli katıldı.
Hasta yakınlarıyla birlikte pasta kesimi yapılırken, Palyatif Bakım Merkezi’nde görev yapan hekimleri ve personeli tebrik eden İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alarak hastaları ziyaret etti. Hasta yakınlarıyla sohbet eden Öğütlü, palyatif bakımın önemli bir hizmet olduğunu dile getirdi.
Hasta yakınları merkezde verilen hizmetten son derece memnun olduklarını belirtirken, palyatif bakım merkezlerinin tüm hastanelerde kurulmasını hedeflediklerini söyleyen Öğütlü "Palyatif Bakım Merkezlerimizde farklı nedenlerle yatalak veya hareket kısıtlılığı olan, evde bakımında zorluk yaşanan, hayat kalitesi ciddi şekilde bozulmuş hastalarımıza profesyonel sağlık personelimizle hizmet verilmektedir.  Hayatı tehdit eden hastalığı olan bu hastalarımızın dirençli ağrılarının giderilmesi, beslenmesi, uyku düzenlerinin sağlanması, yatak yaralarının gelişmemesi için sürdürülen tedavilerinin yanında psikolojik destek de sağlanmaktadır. 15 yatak kapasitesiyle hizmetini sürdüren merkezimizde hasta hizmeti uzman doktor, hemşire, fizyoterapist, diyetisyen, psikolog ve yardımcı sağlık personeli tarafından sağlanmaktadır. Hedefimiz en yakın zamanda SAÜEAH Merkez Kampüste de olmak üzere tüm hastanelerimizde palyatif bakım merkezlerini oluşturarak aktif hale getirebilmektir." diye konuştu.

6 Mayıs 2018 , Pazar

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
‘Deprem Gerçeği ve Sakarya’da Şehircilik’ konulu toplantıda konuşan Başkan Toçoğlu, “81 şehir arasında depreme en hazır şehir Sakarya’dır. Mevcut şehircilik anlayışımızdan asla taviz vermeyeceğiz. Deprem bizim gerçeğimiz.”
DEPREME EN HAZIR ŞEHİRLERDENİZ TARLADA FECİ ÖLÜM! DİŞLİ: YÜKSEK KATA TAVİZ YOK! POLİSİN CESEDİ BULUNDU! KURBANLIK ALIRKEN YARDIMCINIZ BİP TUGAYDA DEVİR-TESLİM 17 AĞUSTOS ANMA GECESİNE DAVET “DEPREME KARŞI TEDBİR ALIYORUZ”

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

REKTÖRÜ DİNLERKEN…

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara