SERDİVAN’DA KONSERLER HIZ KESMİYOR


Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi, Türk Sanat Müziği’nin güzelliklerini musiki severlerle buluşturmaya devam ediyor.

ÖNCE GÜFTE SONRA MANA 
Bahar Dönemi eğitimleri kapsamında, “Türk Müziği Meşk” dersinde 9 haftalık eğitim periyodu tamamlanırken; derste öğrenilen Klasik Türk Müziği'ne ait eserler, sanatçısı ve şef Doğan Dikmen tarafından meşk edildi. Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nden yapılan açıklamada; Doğan Dikmen tarafından her hafta; “Meşk; Repertuvar, Üslup ve Tavır” konularının detaylı olarak ele alındığı ve her bir eserin seslendirilmeden önce güftelerinin izah edilerek, içindeki mecazi terimlerin anlamlarının açıklandığı belirtildi.

ÖĞRENCİLERDEN OLUŞAN KORO SAHNE ALACAK
9 hafta boyunca işlenen Neoklasik ve Cumhuriyet Dönemine ait eserleri, Türk Müziği Meşk sınıfı korosu 4 Mayıs Cuma günü düzenlenecek bir programla dinleyicilere sunacak. Ayrıca program kapsamında Türk Müziği’nin önemli isimlerinden, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Öğretim Görevlisi Münip Utandı da sahne alacak. Klasik Türk Müziği’ne büyük katkı sunan usta isim, birbirinden değerli eserleri seslendirecek.

Akademi yetkilileri bugün (4 Mayıs) saat 20.30’da Fikir ve Sanat Akademisi’nde gerçekleştirilecek etkinliğe tüm vatandaşların davetli olduğunu söyledi.

4 Mayıs 2018 , Cuma

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

REKTÖRÜ DİNLERKEN…

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara