SANATSEVERLER BULUŞUYOR


Sakarya Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi tarafından Türkiye’deki ilk kolektif güzel sanatlar fakülteleri yeni mezunlar sergisi BASE’in tanıtım etkinliği düzenlendi.

Gizem Frit Amfisinde yapılan etkinliğe konuşmacı olarak BASE yöneticisi Ali Kerem Bilge katıldı. Türkiye’nin dört bir yanından sanatseverleri buluşturan BASE projesi ile ilgili bilgi veren Ali Kerem Bilge, “Sergiye güzel sanatlar fakültesindeki resim, heykel, görsel iletişim, baskı, grafik tasarım, geleneksel Türk sanatları, cam seramik, animasyon bölümlerinden tüm son sınıf lisans ve lisansüstü öğrenciler katılabilir” dedi. Jüri seçimine de değinen Bilge, “Her sene jüriyi kurarken uluslararası bir ayağının olmasına çok özen gösteriyoruz. Bu sene de hem uluslararası önemli müzelerin küratör ve galeri sahiplerinin olmasına çalıştık. Türkiye’den de sanat ve kültür camiasının içerisinden önemli, öne çıkan kişileri seçmeye çalıştık” ifadelerini kullandı. Etkinlik, konuşmacı Ali Kerem Bilge’ye Prof. Dr. Didem Atiş tarafından teşekkür belgesinin verilmesiyle son buldu.

3 Mayıs 2018 , Perşembe

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ABDURRAHİM KARAKOÇ’U GEL DE ANMA

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara