İHRACATTA YATIRIM FIRSATLARI KONUŞULDU


Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şubesi’nde Sırbistan’da Yatırım Fırsatları adlı konferans gerçekleştirildi.

“İHRACATA ÖNEM VERİYORUZ”
Balkanlar başta olmak üzere birçok ülkeyle ticaret yapılmasına sıcak bakıldığını ve ihracata önem verdiklerini vurgulayan MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun, “Türkiye olarak ihracat hedefimiz her geçen gün büyümekte. Bu kapsamda MÜSİAD olarak biz işadamları da bu hedef doğrultusunda yatırımlarımızı gerçekleştirmekteyiz. Bu kapsamda başta Balkan Ülkeleri olmak üzere birçok ülkeyle de yatırımlarımızı gerçekleştiriyoruz. İhracat adına yapılan bu çalışmaların yanı sıra yatırım fırsatlarımızı da değerlendirerek, bunları ülkemizin çıkarları doğrultusunda şekillendirmeye çalışıyoruz.

BİLİNÇLİ YATIRIM
Bu süreçte saygı değer hocamız Prof. Dr. Mustafa İsen ve daha birçok alanında uzman hocalarımız tarafından aydınlanmak adına bu programları tertip ediyoruz. Bunların bir örneğini de geçen ay düzenlediğimiz ‘Malezya’da Yatırım Fırsatları’ adlı programımızla gerçekleştirdik. Bu minval de amacımız bu ve benzeri programlarla beraber üyelerimizin bilinçli şekilde yatırım yapmalarını gerçekleştirmektir.” dedi.          

SIRBİSTAN’A YATIRIM KÂRLI 
Sırbistan’da mali avantajlar ve teşvikler bağlamında bilgiler veren AK Parti Sakarya Milletvekili ve Türkiye-Sırbistan Dostluk Grubu Başkanı Prof. Dr. Mustafa İsen, “Sırbistan Hükümeti ilk sermaye yatırımının ve işletme kuruluşunu kolaylaştırmak adına üretim ve uluslararası ticarete konu olabilecek hizmet sektöründe ‘greenfield’ ve ‘brownfield’ projelere maddi destek vermektedir.

Hükümet veya belediye ulusal öneme sahip bir yatırım projesini desteklemek ya da yerel ekonomik kalkınmayı teşvik etmek amacıyla inşaat arazisini piyasa fiyatının altında bir bedele satabilir. Yüzden fazla kişiyi istihdam eden ve 8.5 Milyon Avronun üzerinde yatırım yapan yatırımcılar 10 yıl süreyle kurumlar gelir vergisi muafiyetinden yararlanabilirler. Vergi muafiyeti şirketin kar elde etmesi ile başlar.” şeklinde konuştu.  

PLAKET
Program sonunda MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun AK Parti Sakarya Milletvekili ve Türkiye-Sırbistan Dostluk Grubu Başkanı Prof. Dr. Mustafa İsen’ e plaketini taktim etti.

17 Nisan 2018 , Salı

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

REKTÖRÜ DİNLERKEN…

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara