ERENLER'DE KONUT SATIŞLARI


Erenler Belediyesi ile Vakıf Katılım Bankası arasında imzalanan protokol ile Nehir Konakları'ndan konut sahibi olmak çok kolay. 60 ve 120 ay vade seçenekleriyle 144 konut 144 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa çıkarılıyor

24-30 NİSAN 
Erenler Belediyesi'nin ülkeye örnek Kentsel Dönüşüm Projesi'nin 2. etabındaki konutlar satışa çıkıyor. Birbirinden bağımsız 144 konutun bulunduğu Nehir Konakları'nda ki konutlar 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu'nun 45. maddesine göre "Açık teklif Usulü" ile satılacak. 24-30 Nisan tarihlerinde Erenler Belediyesi Meclis Salonu'nda gerçekleşecek satışlar öncesi belediye Vakıf Katılım Bankası ile özel bir protokol imzaladı. Konut sahibi olmak isteyenler 60 aya 0,65 ve 120 aya 0,90 özel vade seçenekleriyle konut sahibi olabilecek. Nehir Konakları'nda ev sahibi olmak isteyenler özel oranlardan 24 ve 30 Nisan tarihindeki satışta yararlanabilecek.

KONUT TİPLERİ
Yüzde 100 akıllı ileri teknoloji ile donatılan konutlar 34 dönüm alan üzerine kurulu sitede yer alıyor. Nehir Konakları'ndan ev sahibi olacaklar kendine özel bahçesi ve terası olan güvenlikli yaşam alanına sahip olacaklar. Proje 60 adet dublex ve 84 adet triplex olmak üzere toplam 144 konuttan oluşuyor. Kentsel Dönüşüm 2. etap; 24 adet 80 m², 24 adet 125 m², 12 adet 133 m², 8 adet 177 m² ve 36 adet 192 m²  farklı konut seçenekleri bulunuyor. Dublex ve triplex olarak inşa edilen konutların bitme noktasına geldi. Konut sahibi olacak vatandaşlar bu yılın mayıs ayı içerisinde konutlarına taşınabilecek.

BELEDİYE&VAKIF 
24 ve 30 Nisan tarihlerinde satılacak konutlar için Erenler Belediyesi ile Vakıf Katılım Bankası çok özel bir anlaşmaya imza attılar. Vatandaşa ödeme kolaylığı sağlayan protokole Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk ile Vakıf Katılım Bankası Müdürü Arif Yavuz imza attılar. Belediye ile Vakıf Katılım arasında ki protokol gereği 24 ve 30 Nisan tarihlerinde konut alacaklar 60 aya kadar vadede 0,65 oranından 120 aya vade isteyenler ise 0,90 oranında konut kredisi kullanabilecek. Yapılan anlaşma gereği kredi oranları sadece 24 ve 30 Nisan'da konut alacaklara uygulanacak.

HER BÜTÇEYE
Satış ihalesi ile ilgili açıklamalar yapan Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, "Kentsel dönüşüm alanımızın içerisinde yeni bir şehir doğuyor. 2. etap 144 konutluk Nehir Konakları geleneklerimiz ile modern teknolojinin buluşmasına sahne oldu. Türkiye'nin örnek projeleri arasında yer alan Nehir Konakları projemizde satışlar 24 - 30 Nisan tarihleri arası açık teklif usulü ile belediye binamızda gerçekleşecek. Farklı metrekarelerden oluşan her bütçeye hitap eden konutlarımız yüzde yüz akıllı ev teknolojisi ile donatılmıştır. Vatandaşlarımız Nehir Konaklarında modern bir alanda yaşamanın huzuruna varacaklar. Şehrin yeni vitrini olan Nehir Konakları projesinden konut alacaklara şimdiden hayırlı olsun" dedi.

16 Nisan 2018 , Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ASLAN YATTIĞI YERDEN BELLİ OLUR

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara