ADABİLİMLİLER KANDİLİ İDRAK ETTİ


Adabilim Okulları Din Komisyonu, Miraç Kandili münasebetiyle okulun konferans salonunda öğrencilere yönelik program gerçekleştirdi.

Programa Karapürçek Eğitim ve Kültür Derneği idarecisi Yahya Burnaz ve Hafız Resul Kaymak konuşmacı olarak katıldı. Hafız Resul Kaymak’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Yahya Burnaz öğrencilere miraç hadisesi ve gecenin önemine dair kısa bir sohbet verdi.
Miracın Peygamberimiz’in Cenab-ı Hakk’ın huzuruna yükseldiği ve Ümmet-i Muhammed için müjdelerle döndüğü bir gece olduğunu ifade eden Burnaz “Efendimiz, Allah’ın daveti üzerine Cebrail Aleyhisselam rehberliğinde Mescid-i Haram’dan Mescidi Aksa’ya oradan semaya, yüce alemlere ve huzura yükseldi. Hazreti Muhammed yolculuğu ‘Burak’ adlı binekle seyahat etti. Beş vakit namaz bizlere bu gece farz kılındı” dedi.
Adabilim Okulları Din Komisyonu Başkanı Ömer Bektaş, sohbetin öğrenciler adına çok faydalı geçtiğini belirterek “Vakit ayırıp davetimize icabet eden hocalarımıza, okulumuz adına teşekkür ediyorum” dedi. Öğrencilere ve misafirlere kandil simidi ikram edildi.

14 Nisan 2018 , Cumartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ASLAN YATTIĞI YERDEN BELLİ OLUR

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara