BİLİNÇLİ ÇOCUKLARLA SAĞLIKLI TOPLUM


Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından, 7-13 Nisan Sağlık Haftası dolayısıyla çocuklarda sağlıklı yaşam alışkanlıkları kazandırmak amacıyla, Uzuncaorman Murat Nişancı İlkokulu’nda etkinlik düzenlendi.

Hendek Uzuncaorman Murat Nişancı İlkokulu sınıf öğretmenleri Bayram Kaya ve Hanife Kaya’nın katkıları ile 3. sınıf öğrencilerine verilen eğitimde İlçe Sağlık Müdürlüğü’nden Uzm. Hemşire Deniz De Asis Diyabet hastalığı, Diyetisyen Fatma Nur Acar çocuklarda sağlıklı beslenme konusunda bilgiler paylaştı.
Uzm.Hemşire Deniz De Asis sağlıklı birey, kaza ve yaralanmalarda yapılacak ilk uygulamalar konularında çocuklara anlatımda bulundu. İnteraktif, uygulamalı gerçekleşen eğitimde oyuncak maketle yabancı cisim tıkanmalarındaki ilk müdahale acil durum riskleri, kazalardan korunma, bilinç kontrolü ve 112 sağlık hizmetlerinin kullanımı ile ilgili bilgilendirmelerle devam eden eğitime öğrencilerin ilgisi yoğundu.
Eğitimlerle, çevrelerindeki hasta bireylerle ilgili örnekleri ve durumları paylaşan çocukların dünyasındaki sağlık algısı, kendi bedenlerinin değerli oluşu ile ilgili kişisel özenin geliştirilmesi noktasındaki sağlıklarına katkı sağlayıcı olumlu alışkanlıklarının kazandırılması amaçlanıyor.

13 Nisan 2018 , Cuma

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA