HEPİMİZ ENGELLİ ADAYIYIZ


Adabilim Okulları, Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyal Hizmet bölümü öğrencilerini “Erken Yaşta Farkındalık” projesi kapsamında okullarında ağırladı.

Sosyal Hizmet bölümü öğrencileri proje ile çocukların toplumsal yaşamdaki görevlerini bilmesi, yakın çevresi dışındaki insanlarla empati düzeyini geliştirebilmesi ve engelli insanların sosyal hayatta yaşadığı problemlere farkındalık kazandırılmasını amaçladıklarını ifade etti. Bu kapsamda Adabilim Okulu 5. ve 6. Sınıf öğrencilerine okulun konferans salonunda yaklaşık yarım saatlik bir sunum gerçekleştirildi. Sunum sonrası, öğrencilere engelli olarak hayata devam etmenin zorluklarını kavramalarına yardımcı olacak hem eğlendiren hem de düşündüren oyunlar oynadı.
Adabilim Okulları Rehber Öğretmeni Sabire Girgin etkinlikle ilgili “Adabilim Okulları olarak üniversite öğrencilerimizin projesine katılım sağlamaktan memnuniyet duyduk. Unutmamalıyız ki engelli olmanın hiç kimsenin kendi tercihiyle seçtiği bir durum değil. Hepimiz birer engelli adayıyız. Bizde öğrencilerimize bu etkinlik vasıtasıyla onların sosyal yaşamda yaşadığı zorluklara dikkat çekme ve öğrencilerimize aktarma fırsatı bulduk” dedi.

10 Nisan 2018 , Salı

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ASLAN YATTIĞI YERDEN BELLİ OLUR

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara