“EN YAKIN ARKADAŞIM” SAPANCA’DA


MEB-DER Milli Eğitimciler Birliği Derneği, İçişleri Bakanlığı tarafından desteklenen akran zorbalığı konulu “En Yakın Arkadaşım Akranım Projesi” kapsamında okul seminerlerine Sapanca’da devam etti.

MEB-DER tarafından yürütülen, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği protokolü bulunan projede akran zorbalığı; akademik, psikolojik ve manevi olarak ele alınıyor.
MEB-DER Proje Ekibi üyesi Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen Kuaybe Nagehan Özder; Akran zorbalığı sadece fiziksel olarak değil psikolojik olarak da son derece tehlikeli ve önemli bir olaydır. Zorbalığa uğrayan çocukların özgüven kaybı, akademik başarısızlık ve depresyon gibi tüm hayatını olumsuz etkileyecek sonuçları olabiliyor. Maalesef yanlış bir anlayışla eğitici bulunarak ya da görmezden gelinerek engel olunmayan akran zorbalığı son derece yaygın bir davranış haline geldi. Bir çok öğrenci her gün ya bizzat akran zorbalığına uğruyor ya da şahit oluyor. Bu konuda ne yapılacağını bilmeyen çocuklar için bu durum son derece can sıkıcı bir hal alıyor.
MEB-DER olarak bizler sosyal sorumluk gereği bu konuda farkındalık oluşturmak istiyoruz ve bir çağrıda bulunuyoruz, okul idarecilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve tabi ki öğrencilerimiz hep birlikte bir gündem haline getirerek topyekün bir çalışma ile Akran Zorbalığını engelleyebiliriz şeklinde konuştu.
En Yakın Arkadaşım Akranım Projesi içeriklerine ve proje kapsamında yapılan çalışmalarla ilgili  dökümanlara  www.akranzorbaligi.org ile www.mebder.org  web sitelerinden takip ve temin  edilebileceği açıklandı.

10 Nisan 2018 , Salı

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ASLAN YATTIĞI YERDEN BELLİ OLUR

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara