ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ SÖĞÜTLÜ'DE ANILDI


Söğütlü ilçesinde, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Türk ve dünya tarihine altın harflerle yazılan 18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103. yıl dönümü dolayısıyla etkinlikler düzenlendi.

SAYGI DURUŞU
İlçe Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli ve Belediye Başkanı Hüseyin Genç tarafından Atatürk anıtına çelenk konulması ile başlayan törende saygı duruşunun ardından  İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. Daha sonra 15 Temmuz Ortaokulunda düzenlenen, Söğütlü Çok Programlı Anadolu Lisesi’nin hazırladığı programda Çanakkale'de yaşanmış bir olayın canlandırılması tüm misafirleri duygulandırdı. Günün anlam ve önemine binaen okunan şiirlerin ardından 18 Mart Çanakkale Zaferi ile alakalı yapılan resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında birinci olanlara hediyeleri takdimin edildikten sonra program sona erdi.

ŞEHİTLİKLERE ZİYARET
Yapılan programın ardından Kaymakam Çiçekli, Başkan Genç ve Jandarma Komutanı Cengiz Kıran Sıraköy Mahallesi'nde  Milli Kahraman  Halit Molla'nın, Yeniköy Mahalle Mezarlığı'nda Aziz Şehit Recep Gültaş’ın ve Şimşirtepe Mezarlığı'nda Aziz Şehit  Mehmet Kıran'ın şehitlik abidelerini ziyaret ettiler.

KATILANLAR
Düzenlenen etkinlikte İlçe Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Belediye Başkanı Hüseyin Genç, İlçe Jandarma Komutanı Cengiz Kıran, kurum müdürleri, öğretmen ve öğrenciler hazır  bulundu. 
 

19 Mart 2018 , Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
İmar barışında yeni düzenleme yapıldı. Söz konusu düzenlemelerin yer aldığı Yapı Kayıt Belgesi Verilmesine İlişkin Usul ve Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Usul ve Esaslar, bugünkü Resmi Gazete'de yer aldı.
İMAR BARIŞINDA YENİ DÜZENLEME! BOĞULMAYA RAMAK KALA! BALKANLIOĞLU’NA ANLAMLI ZİYARET TÜGVA’DAN ERENLER’E ZİYARET KARASU’DA GAZİLER GÜNÜ ‘GAZİLERİMİZ ÖNEMLİ DEĞERLERİMİZDENDİR’ YENİ BAŞKAN CAN AKADEMİYE SON BAŞVURU 20 EYLÜL

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

YERLİ OTOYA TALİP OLMAK

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara