ŞEHİT ABANOZLULAR'DAN BÜYÜK BAŞARI


TÜBİTAK 49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması İstanbul-Asya Bölge Sergisinde, Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi’nde Tarih Öğretmeni Barış Örgen rehberliğinde öğrenciler tarafından hazırlanan 6 projesinden 4 tanesi derece eld

Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi’nden yapılan açıklamada, “Bölge sergisine davet edilen projelerimizden psikoloji alanında hazırlanan Farklı Türde Liselerde Okuyan Öğrencilerin Presenteeizm Düzeyleri İle Okul Tükenmişlikleri Arasındaki İlişki (Sude Kabakoğlu ve Gülşah Kıdık, Psikoloji Projesi) Psikoloji 1.liğini; Ergenlerde Akıllı Telefon Bağımlılığı İle Akademik Erteleme ve Yalnızlık Düzeyi Arasındaki İlişki (Fatma Cansu Özyılmaz ve Elanur Baki, Psikoloji Projesi) Psikoloji 2. Liğini; Sosyoloji alanında hazırlanan Avusturya'da Yaşayan İkinci Kuşak Türklerin Sosyal Dışlanmışlık Düzeyinin Sosyolojik Analizi (Inssbruck-Reutte Örneği)(Gökçen Sarıoğlu,Aslı Demir, Sosyoloji Projesi) sosyoloji birinciliğini, Tarih alanında hazırlanan Tarih Öğretiminde Artırılmış Gerçekçilik: Konu Anlatan Tarih Ders Kitabı (Eren Akbulut, Rauf Baki, Tarih Projesi) tarih 2.liğini kazandı. Gebze Teknik Üniversitesi'nde düzenlenen ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, bizzat katılarak projeler sorumlusu Tarih Öğretmenimiz Barış Örgen ve öğrencilerimizi kutlayarak bizleri onurlandırmıştır.”
Barış Örgen; “Öğrencilerimizin bilimsel çalışmalara teşvik etmek ve mevcut bilimsel çalışmalara destek amacıyla her yıl proje hazırlayıp TÜBİTAK yarışmalarına gönderiyoruz. Bundan önceki yıllarda da oklumuzu ve ilçemizi temsil edip başarılar elde ettik. Bu yıl 897 projeyle yarıştık ve derecelerimizle TÜBİTAK’a damga vurduk. Bu projeleri yaparken öğrencilerimize bilimsel bakış açısı kazandırırken onların kişisel gelişimlerine de destek oluyoruz. Öğrencilerimle proje hazırlama sürecinde hem keyifli vakitler geçirdik hem de birlikte çok şey öğrendik. Derece kazanan ve bizi orada başarıyla temsil edip derece kazanmayan tüm öğrencilerime teşekkür ederim. İlçemizi Antalya’da yapılacak olan Türkiye elemelerinde de başarıyla temsil edeceğiz” diye konuştu.
Okul Müdürü İsmail Hakkı Güven, “Öğretmenimiz ve öğrencilerimiz bizi her yıl temsil ediyor. Ancak bu yıl aldıkları dereceler bizi oldukça fazla gururlandırdı. Bu projelerde özveriyle çalışan Tarih Öğretmenimiz Barış Örgen’i ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, kendilerine Türkiye elemelerinde de başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

19 Mart 2018 , Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
İmar barışında yeni düzenleme yapıldı. Söz konusu düzenlemelerin yer aldığı Yapı Kayıt Belgesi Verilmesine İlişkin Usul ve Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Usul ve Esaslar, bugünkü Resmi Gazete'de yer aldı.
İMAR BARIŞINDA YENİ DÜZENLEME! BOĞULMAYA RAMAK KALA! BALKANLIOĞLU’NA ANLAMLI ZİYARET TÜGVA’DAN ERENLER’E ZİYARET KARASU’DA GAZİLER GÜNÜ ‘GAZİLERİMİZ ÖNEMLİ DEĞERLERİMİZDENDİR’ YENİ BAŞKAN CAN AKADEMİYE SON BAŞVURU 20 EYLÜL

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

YERLİ OTOYA TALİP OLMAK

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara