HOŞAFLI VE KURU EKMEKLİ BİR GÜN


CHP Arifiye ilçe teşkilatı, 18 Mart anma programları çerçevesinde Çanakkale şehitleri anısına vatandaşa üzüm hoşafı ve kuru ekmek ikram etti

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanı Erdoğan Isır, “Emperyalizmin ordularına karşı kazanılmış ve “Çanakkale Geçilmez” gerçeğini tarihe mal eden ve binlerce şehidimizin kanla yazdığı tarihtir” dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanlığı, 18 Mart Çanakkale şehitlerini anma günü nedeniyle bir dizi programı ilçe başkanlıkları ile beraber gerçekleştirdi.

ARİFİYE
Cumhuriyet Halk Partisi Arifiye İlçe Başkanlığı, parti binası önünde vatandaşlara Çanakkale’nin simgesi üzüm hoşafı ve dilimlenmiş ekmek ikram etti.
İl Başkanı Isır, “Emperyalizmin ordularına karşı kazanılmış ve “Çanakkale Geçilmez” gerçeğini tarihe mal eden ve binlerce şehidimizin kanla yazdığı tarihtir. İşgal amacıyla geldiği topraklarda yenilen ve hayatını kaybeden yabancı askerlerle birlikte her ırktan, her inançtan şehitlerimiz Çanakkale’de yan yana yatmaktadır” dedi.
Vatandaşların ve parti üyelerinin duyguları anlar yaşadığı gözlenirken, yurttaşlar üzüm hoşaflarına ekmek dilimlerin batırarak yedi.

ŞEHİTLİK
Günün ikinci etkinliğine ise Serdivan İlçe Başkanlığı yaptı. Serdivan Şehitliği’ne giden İl Başkanı Erdoğan Isır, yöneticiler ve ilçe başkanları, şehitlikte saygı duruşu, İstiklal Marşımız’ın okunmasın ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.
İl Başkanı Isır, “Milli mücadelenin ilk ateşinin yakıldığı Çanakkale Zaferiyle milletimiz; vatan sevgisini, cesaretini, azmini, kahramanlığını ortaya koymuştur. İnsanımız, sahip olduğu yüksek ahlak ve medeniyet anlayışının yansıması olarak Çanakkale Savaşında düşmanından bile esirgemediği şefkat ve merhametiyle savaşında bir hukuku olduğunu tüm insanlığa gösterilmiştir” dedi.

ŞEHİT AİLELERİ
Daha sonra şehitlikte hocalar eşliğinde dua okuyan ve ziyaret yapan partililer, günün üçüncü etkinliği olarak Erenler İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği programla şehit ailelerini evlerinde ziyaret etti.

19 Mart 2018 , Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
İmar barışında yeni düzenleme yapıldı. Söz konusu düzenlemelerin yer aldığı Yapı Kayıt Belgesi Verilmesine İlişkin Usul ve Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Usul ve Esaslar, bugünkü Resmi Gazete'de yer aldı.
İMAR BARIŞINDA YENİ DÜZENLEME! BOĞULMAYA RAMAK KALA! BALKANLIOĞLU’NA ANLAMLI ZİYARET TÜGVA’DAN ERENLER’E ZİYARET KARASU’DA GAZİLER GÜNÜ ‘GAZİLERİMİZ ÖNEMLİ DEĞERLERİMİZDENDİR’ YENİ BAŞKAN CAN AKADEMİYE SON BAŞVURU 20 EYLÜL

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

YERLİ OTOYA TALİP OLMAK

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara