ÇİLOĞLU MTAL’DEN BÜYÜK BAŞARI


Erenler Yunus Çiloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Yiyecek-İçecek Hizmetleri Alanı öğrencileri 16'ncı Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri ile Afyonkarahisar Uluslararası Gastronomi ve Turizm Festivalinden dereceler ile döndü.

Dünya Aşçılar Birliği (WACS) işbirliği ile Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu  (TAŞFED) tarafından organize edilen, Türkiye’nin en büyük Gastronomi yarışması olan ve 3 yıl önce Dünya Aşçılar Birliği (WACS) tarafından “Kıtalar Arası (Continental)” unvanı alan 16. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri 22 - 25 Şubat 2018 tarihlerinde gerçekleştirildi. “Kıtalar Arası (Continental)” olarak düzenlenen yarışmaya Yunus Çiloğlu MTAL Yiyecek - İçecek Hizmetleri Öğretmeni Ali TOSUN’un hazırladığı öğrencisi Emir Kaan ERTÜRK, Pratik Gençler Pizza Yarışması kategorisinde katılarak, ‘Roka Pestolu Somonlu Pizza’ ürünüyle dünya üçüncülüğü ile bronz madalya kazandı.

Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu  (TAŞPAKON) tarafından 18.03.2018 günü organize edilen, Afyonkarahisar Uluslararası Gastronomi ve Turizm Festivali - Lise Düzeyi Tatlı Tabağı Yarışması kategorisinde, Yiyecek - İçecek Hizmetleri Öğretmeni Merve Kaplan ve Nevin Özkan'ın hazırladığı öğrenciler Gufran Erol ve Yaren Özenir 2.’lik elde ederek Gümüş Madalyalar kazandılar.
Yiyecek İçecek Hizmetleri Bölüm Şefi Sevgi CİCİ, dereceye giren öğrencilerine teşekkür ederek, ilerleyen dönemde bölüm olarak bu tarz organizasyonlarda daha fazla yer alacaklarını ve Yunus Çiloğlu adının daha fazla duyulacağını ifade etti.
Okul Yönetimi ve öğretmenler adına Okul Müdürü Alim Oktar da, başta Yiyecek–İçecek Hizmetleri Bölüm Şefi Sevgi Cici olmak üzere emeği geçen bölüm öğretmenleri Ali Tosun, Merve Kaplan, Nevin Özkan, Adem Batak’ı  ve dereceye girerek madalya kazanan öğrenciler Emir Kaan Ertürk, Gufran Erol ve Yaren Özenir'i tebrik etti.

19 Mart 2018 , Pazartesi
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
İmar barışında yeni düzenleme yapıldı. Söz konusu düzenlemelerin yer aldığı Yapı Kayıt Belgesi Verilmesine İlişkin Usul ve Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Usul ve Esaslar, bugünkü Resmi Gazete'de yer aldı.
İMAR BARIŞINDA YENİ DÜZENLEME! BOĞULMAYA RAMAK KALA! BALKANLIOĞLU’NA ANLAMLI ZİYARET TÜGVA’DAN ERENLER’E ZİYARET KARASU’DA GAZİLER GÜNÜ ‘GAZİLERİMİZ ÖNEMLİ DEĞERLERİMİZDENDİR’ YENİ BAŞKAN CAN AKADEMİYE SON BAŞVURU 20 EYLÜL

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

YERLİ OTOYA TALİP OLMAK

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara