18 MART ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ


CHP Adapazarı İlçe Kadın kolları Bşk Gönül İrşi, 18 Mart Çanakkale Zaferinin yıldönümünü coşku ile kutluyor, şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.

Gönül İrşi, Bugün Türk tarihinin en parlak zaferlerinden birini yaşadığımız günün yıldönümü. Çanakkale bir destandır.Bu destanda cephanesi bitmiş geri çekilen askerlerine, düşmandan kaçılmaz " Ben size taarruzu emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum." Diyen Anafartalar Kahramanı Mustafa Kemal var... Millet olma bilincinin tohumları bu savaşta atılarak, yenilmez denilen dünyanın en büyük emperyalist donanmasının yenildiği yerdir. Kurtuluş Savaşı'nın kazanılmasına zemin hazırlanmış ve ordumuzu zafere taşıyan Mustafa Kemal gerçeği ortaya çıkmıştır.

Kutsal vatan toprakları için canlarını seve seve vererek; bir ulusun kaderini değiştiren, Çanakkale zaferi aynı zamanda ezilmiş, mazlum, mahzun uluslara da rol model olmuştur. Vatanımızı, istiklalimizi, sarsılmaz imanları, eşsiz cesaretlerine borçlu olduğumuz, aziz şehitlerimizin dünyada eşi benzeri olmayan bir destan yazmış bu destanda kendi şehitlerine gösterdiği özeni ve ilgiyi, ölen yabancı askerlere de göstererek, insanlığın yere düşen onurunu da ayağa kaldırmıştır.

Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103. Yıldönümünde başta Büyük Önder Atatürk'ü, Çanakkale Şehitlerimizi ve bu güne kadar vermiş olduğumuz tüm aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı, minnet ve şükranla anıyor aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.

Ruhlarınız şad olsun. Vatan size minnettar dedi.

17 Mart 2018 , Cumartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
İmar barışında yeni düzenleme yapıldı. Söz konusu düzenlemelerin yer aldığı Yapı Kayıt Belgesi Verilmesine İlişkin Usul ve Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Usul ve Esaslar, bugünkü Resmi Gazete'de yer aldı.
İMAR BARIŞINDA YENİ DÜZENLEME! BOĞULMAYA RAMAK KALA! BALKANLIOĞLU’NA ANLAMLI ZİYARET TÜGVA’DAN ERENLER’E ZİYARET KARASU’DA GAZİLER GÜNÜ ‘GAZİLERİMİZ ÖNEMLİ DEĞERLERİMİZDENDİR’ YENİ BAŞKAN CAN AKADEMİYE SON BAŞVURU 20 EYLÜL

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

YERLİ OTOYA TALİP OLMAK

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara