"ANADOLU'DA EKONOMİ BULUŞMALARI"


Anadolubank, 20. yılında Anadolu’da Ekonomi Buluşmaları adı altında il il gezmeye devam ediyor. Etkinliğin beşinci durağı Sakarya’da gerçekleşti.

"SAKARYA ÖNCELİKLİ DURAKLARIMIZDAN BİRİ"
Anadolubank Genel Müdürü Namık Ülke, “coğrafi konumu ve nitelikli insan gücü ile ülkemizin en önemli sanayi ve ticaret merkezlerinden biri olan Sakarya’nın, 5 adet organize sanayi bölgesi, 8.000 adet civarındaki işletmesi ve 5.2 mia USD ihracat hacmi ile öncü bir şehir olduğunu belirterek, bu özellikleri sebebiyle Sakarya’yı öncelikli duraklarımızdan biri olarak belirledik” açıklamasında bulundu.

"SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIMA DESTEK"
Yerli sermayeli bir banka olmanın getirdiği milli sorumlulukla, tarımı sadece bir iş olarak değil, ülkemizin kalkınmasının temellerinden biri olarak gördüklerini belirten Anadolubank Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı İlhan Küçükahmetler, “Tarımsal faaliyet döngüsünde yer alan tüm birimleri ortak geleceğimiz için etkin, verimli kılmak ve sürdürülebilir tarıma destek olmak misyonumuzdur” dedi.

SAKARYA EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAYACAK
Bloomberg HT Genel Yayın Yönetmeni Cüneyt Başaran “Dış ticarette önemli bir üs olan Sakarya’da dünya ve Türkiye ekonomisi üzerine verimli ve yapıcı tartışmaların yaşandığı bir gün oldu. Son 7 yılın en iyi büyümesine aday 2018’de küresel ekonomilerde özellikle de Avrupa Birliği ülkelerinde yaşanacak toparlama kuşkusuz ki Sakarya ekonomisine katkı sağlayacak. Dünya’daki ve Türkiye’deki temel riskleri iyi yönetebilmemiz lazım” açıklamasında bulundu. 

HEDEF 2023
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Kösemusul,“Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası olarak kaliteli eğitim, katma değerli güçlü üretim, nitelikli istihdam, alternatif sektör ve pazarlarla kuvvetlenen daha yüksek ihracat için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Karasu Limanı ile Karadeniz’den dünyaya açılarak, milli üretimler ve otomotiv şehri Sakarya hedefimize hızla yaklaşıyoruz. Sanayi, ticaret, tarım ve turizm sektörlerinin her birinde ciddi potansiyel ve avantajlara sahibiz. İhracatta ilk 5 il arasında olan, milli tank, milli trene ilave Türkiye’nin milli otomobiline de ev sahibi olacak lokomotif şehir Sakarya’ya 2023 yılına kadar ulaşacağımıza yürekten inanıyoruz. “ açıklamasında bulundu.

KATILIMCILAR
Bloomberg HT Moderatörü Hande Demirel’in yönetiminde gerçekleşen panele; Anadolubank Genel Müdürü Namık Ülke, Anadolubank Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı İlhan Küçükahmetler, Bloomberg HT Genel Yayın Yönetmeni Cüneyt Başaran,  Piri Reis Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erhan Aslanoğlu, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Kösemusul katıldı. 

Panelin ardından katılımcılara ‘’KOBİ’ler İçin Devlet Desteği Tabanında Büyüme Yönetimi’’ başlıklı teşvik ve iş fırsatları konulu bilgilendirme atölyesi düzenlendi.

13 Mart 2018 , Salı

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYASPOR’DA TEHLİKE ÇANLARI!

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara