UMKE SELMANDEDE'DE


Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sakarya Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) Hendek Selmandede'de kamp yapıyor.

30 KİŞİLİK EKİP
UMKE ekibi Vural Seçkin Başkanlığın da saha eğitimlerini gerçekleştirdiği Selmandede Mesire alanında ki kamp ile ilgili yaptığı değerlendirmede’’ arkadaşlarla UMKE olarak 30 kişilik bir ekiple gönüllü personelle buraya geldik, Zorlu hava şartlarında hayatı idame ettirme, kamp tatbikatı yapmaya geldik. Çadırlarımızı kurduk, bir ufak yürüyüşümüz oldu, gece intikallerimiz olacak, gece arama tarama faaliyetlerimiz olacak, sonrasında zorlu hava şartlarında hayatı nasıl idame ettirebiliriz, bu zorluklarla nasıl başa çıkabiliriz, çadırlarımız olmadığı durumlarda nasıl geceyi geçirebiliriz, nasıl barınak yapabiliriz bunların eğitimini alacağız’’ dedi

HAKUT VE SAKE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR
HAKUT başkanı Yakup Borazancı gazetemize yaptığı açıklamada ‘’Şuan 57 kişi burada kamp yapıyor gelecek olan arkadaşlarımızda var. 3 günlük kamp Çarşamba günü sona erecek, buradan Afrin’e gidecek olan arkadaşlarımızda var. Buradaki amaç hayatı idame ettirme, doğaya alışma, kamp kurma çevre temizliğine duyarlılık, aynı zamanda ara, ara eğitim ve tatbikatlar yapılacak. Burada Dağda mahsur kalan vatandaşı kurtarma, yaralanmış şarampole yuvarlanmış kişileri kurtarma, ilk müdahale gibi eğitimler verilecektir’.

Fırat Kalkanına destek için gidecek olan 20 kişilik ekipte Hendek Devlet Hastanesi sağlık memuru Tuncay Uçar’da var.  Uçar verdiği bilgide ‘’15 Mart- 3 Nisan arası Sakarya UMKE ekibi olarak Fırat kalkanına destek için görevli olarak yârin inşallah yola çıkıyoruz. Toplam 20 arkadaş gidiyoruz. Hendek’ten 2 kişi Sakarya’dan 6 kişi diğerleri İzmit ve Düzce guruplarımızdan oluşuyor’’ dedi

KAYMAKAMDAN ZİYARET
Hendek Kaymakamı Orhan Burhan ve Hendek İlçe Emniyet müdürü Şevket İlhan Kampı ziyaret etti. Kaymakam Orhan Burhan UMKE’ye başarılar diledi. Burhan yaptığı değerlendirmede ‘’ UMKE ekibi gönüllülük esasına dayanıyor, böyle ara dönemde yapmış oldukları kamp çalışmaları ile bilgilerini tazelemiş oluyorlar, inşallah bu kampında faydalı geçmesini umut ediyorum, kendilerine hayırlı olmasını temenni ediyorum’’ şeklinde konuştu.

UMKE Ekibinin Kampı 14 Mart Çarşamba günü sona eriyor.

13 Mart 2018 , Salı

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYASPOR’DA TEHLİKE ÇANLARI!

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara