RIZKIMIZA KEFİL OLAN ALLAH’TIR


Akademi Kocaali sohbetleri kapsamında Sakarya Üniversitesi ve Kocaali Belediyesi tarafından yapılan seminer, konferans programına, bu hafta Sakarya Üniversitesi, İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Canan Karakaş konuk

Programda Konuşma yapan Ahmet Canan Karakaş, “Türkiye’de 35 milyon antidepresan ilaç satılmış. Bunun gerekçesi aklı dindar, nefsi seküler. Bu durumda vücut ikisinin arasında çatışma yaşıyor ve depresyona giriyor. Peki nedir bu Depresyon, İnsanın metabolizmasının bitkin, bıkkın, kendinden geçmiş halidir. Neden kaynaklanıyor diye soracak olursak nefsimizin elde etmek istediği şeyleri ona vermezsek bu durum oluşuyor. Aslında doğru olanı yapıyoruz. Bizim derdimiz Allah’a hayırlı bir kul olmak değil mi, madem öyle neden bu kadar endişe yaşıyoruz. Neden kendimizi yoksul ve tek hissediyoruz, istediğimiz birtakım şeyler olmadığı zaman dilimiz her şeyin hayırlısı dese bile, gönlümüz, kalbimiz neden tasdik etmiyor. Ömrümüzü evlatlarımızla, malımızla, çalışma ile geçirip duruyoruz ve bunları yaparken acaba yarın ne olacak endişesi içerisindeyiz. Bizim rızkımıza kefil olan Allah’tır. Gerçekten mutmain bir nefis bunları asla düşünmez, çünkü o Rabb’ini tanımıştır. Bizim hayat diye bir endişemiz olmasının yerine, Rabb’izime hayırlı bir kul olabilecek miyiz acaba endişesi ve umudu içerisinde olmamız gerekir. Ben bu duygu ve düşüncelerle herkesin kendi muhasebesini yapması gerektiğini düşünüyorum. Bu vesile ile ilçemizde bizleri ağırlayan Belediye Başkanımıza ve misafirlerimize teşekkür ederim…” ifadelerini kullandı.

13 Mart 2018 , Salı

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ORGANİK ÜRÜNLER GEYVA İLE GERİ DÖNDÜ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara