BUGÜNE KADAR KİMSEYİ KAPI ÖNÜNE KOYMADIK!


SAÜAH Yara Bakım Polikliniği’ne karalama kampanyalarına cevap

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mehmet Akif Çakar, "Birileri sistemli ve organize şekilde yara bakım polikliniğinin kapanacağını, hastaların kapının önüne konacağını dillendirdi. Basında ve sosyal medyada bu tip haberler yapıldı. Oysa bizim böyle bir niyetimiz yoktu. Merkez taşınırken kısa bir ara verildi. Hepsi budur. Biz bu güne kadar kimi kapının önüne koyduk kii! Bizim böyle bir hakkımız yok” dedi

BASINLA BULUŞTU
Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Akdemir, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mehmet Akif Çakar ve Başhekim Yardımcısı Dr. Aysun Atakay dün gazetecilerle buluştu. Hastane bünyesinde bulunan Yara Bakım Ünitesi ile ilgili basında ve sosyal medyada çıkan haberlerle ilgili konuşan Başhekim Doç. Dr. Çakar, "Belirli ve sistematik üretilen dedikodular nedeniyle hastalar, hasta yakınları, toplumda Yara Bakım Ünitesi ile ilgili bir takım ön yargı yapılmaya çalışılıyor" dedi.

6 BRANŞ HEKİMİ TAKVİYESİ
Doç. Dr. Çakar, " Bir zamanlar 1 doktor ile hizmet veren ünite 'Yara Bakım Polikliniği' haline getirildi ve altı branş hekimiyle takviye edildi. Şu anda bu polikliniğimizde şeker hastalığına bağlı diyabetik ayak yaraları, kalp ve damar hastalıklarına bağlı venöz ülserler, arteriyel yetmezliğe bağlı ülserler, yatak yaraları ve diğer kronikleşmiş yaraların tedavisi yapılıyor" diye konuştu.

‘ANLAM VEREMİYORUZ’
Çakar, "Birileri sistemli ve organize şekilde yara bakım polikliniğinin kapanacağını, hastaların kapının önüne konacağını dillendirdi. Basında ve sosyal medyada bu tip haberler yapıldı. Oysa bizim böyle bir niyetimiz yoktu. Merkez taşınırken kısa bir ara verildi. Hepsi budur. Biz bu güne kadar kimi kapının önüne koyduk kii! Bizim böyle bir hakkımız yok. Dekanımız Akdemir, şahsım ve  bölüm hocamız İbrahim Kara hakkında birileri tarafından yapılan karalama çalışmasına da anlam veremiyoruz" dedi.

‘YAZILANLAR GERÇEK DIŞI’
SAÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Akdemir, hastanenin bu günlere gelmesinde herkesin büyük emeği olduğunu söyledi. Akdemir, "Ben dekan olarak sistemin yürüyüşüne bakıyorum. Başhekimlikle koordineli olmaz zorundayım. Bizim kimse ile bir düşmanlığımız olmaz, olamaz. Sosyal medyada yazılanlar gerçek dışıdır. Bizim Alper hocaya bir kastımız olsa, daha yeni atamasını yaptık. Kastımız olsa idi bu atamayı yapmazdık" diye konuştu.

‘FABRİKA AYRALARINA DÖNSÜN’
Akdemir, "Kalp Cerrahının kıymetini en iyi biz biliriz. Anlık gelişen yaralama ve krizlerde kalp cerrahı demek hayat demektir. Biz bunu bilerek hareket ederiz. Biz Alper hocayla sürekli birlikteydik. Arşivlerimize bakıyorum, hep yanımızdaydı. Ancak son zamanlarda gelinen noktada biz kendisini tanıyamaz hale geldik. Hocamızın bu hale gelmesini anlayamıyoruz. Bizim burada tek beklentimiz hocamızın tekrar fabrika ayarlarına dönmesidir. Tekrar eski günlerdeki gibi hep birlikte hizmet edelim" dedi

10 Mart 2018 , Cumartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ORGANİK ÜRÜNLER GEYVA İLE GERİ DÖNDÜ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara