YENİKENT HEM’DEN OSMANLI SERGİSİ


Yenikent Halk Eğitim Merkezi’nin hazırladığı ‘Osmanlı’ temalı sergi düzenlenen törenle açıldı.

Vali İrfan Balkanlığoğlu’nun eşi Hanımefendi Esma Balkanlıoğlu ile Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürvekili Vedat Tezbiten, Halk Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü Koray Keskin, okul müdürleri ve çok sayıda davetlinin katıldığı sergide; Osmanlı sancakları, nişanları, madalyaları ile Osmanlı sanatından gümüş, çini, cam işlemeciliği, filografi ve dönemi yansıtan rölyef çalışmalarından örnekler sergilendi.
Yenikent Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mahmut Karataş, Müdür Yardımcıları Figen Alabaş, Hasan Bütün, Ekrem Keser, Alptekin Salman ile Eğitmen Can Özcan ve kurs öğretmenlerinin ev sahipliği yaptığı Osmanlı Sergisi büyük beğeni topladı.
Her köşesinde Osmanlı dönemini yansıtan birbirinden güzel çalışmaların yer aldığı sergide en büyük ilgiyi Yeniçeri kıyafetleri giyen kursiyerler gördü. Sergiye katılan davetliler Yeniçerilerle bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler.
Serdivan AVM’de vatandaşların beğenisine sunulan Osmanlı Sergisinin açılışına katılanlar arasında yer alan Yenikent Halk Eğitim Merkezi emekli müdürü Fevzi Gökcan, Gazeteci Cevdet Güngör, emekli eğitimci Eyüp Sabri Tuncer ve diğer davetliler, serginin her yönden çok güzel olduğu yönünde görüşlerini ifade ettiler.

10 Mart 2018 , Cumartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ORGANİK ÜRÜNLER GEYVA İLE GERİ DÖNDÜ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara