SASKİ ÖĞRENCİLERİ AĞIRLIYOR


Yenikent İmam Hatip Ortaokulu 7. sınıf öğrencileri Hızırilyas Su Yönetim Merkezi, Karaman Atıksu Arıtma Tesisi ve ADASU HES’i ziyaret etti.

Öğrenciler musluklara gelen suyun ve atıksuların arıtılışını, suyu kullanarak enerji üretiminin nasıl yapıldığını yerinde görerek öğrendiler.

HERKESE TAVSİYE EDİYORUM
Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan okulun Fen Bilimleri Öğretmeni Cafer Yılmaz, “Daha önce hazır su satın alıyordum. Bu tesis ziyaretinde SASKİ’nin kurmuş olduğu sistem vasıtasıyla arıtılan ve bizlere ulaştırılan suyu gördük. Bundan sonra suyumu çeşmeden içeceğim. Herkese de çeşme suyu içmelerini tavsiye ediyorum. Burada bize yardımcı olan arkadaşlardan çok verimli bilgiler edindik. Bunları yerinde uygulanırken görmek, öğrencilerimize de büyük yarar sağladı. Burada öğrendikleri bilgileri muhakkak çevreleri ve aileleriyle de paylaşacaklardır” diye konuştu.

BAŞARILI BİR SİSTEM
Okulun bir diğer Fen Bilimleri Öğretmeni Mehmet Akif Mahmutoğlu ise, “Gayet öğretici ve keyifli bir tesis gezisi oldu. Öğrencilerimizin bu tesislerde gerçekleştirilen faaliyetlere ilişkin öğrendikleri bilgilerin onların hayatlarına önemli etkide bulunacağını ve üretken bireyler olma noktasında katkı sağlayacağını düşünüyorum. Kurdukları başarılı sistemi görmemizi sağlayarak bu konularda bizleri bilinçlendirdikleri için SASKİ’ye çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

9 Mart 2018 , Cuma

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYASPOR’DA TEHLİKE ÇANLARI!

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara