"MÜZİK KONUSUNDA TÜRKİYE GİBİYİM"


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mart Kültür Sanat Etkinlikleri ‘Gelenekle Geleceğe’ isimli söyleşi ve dinleti programı ile devam etti.

BEĞENİ TOPLADI
Ziya Taşkent Konser Salonu’nda gerçekleştirilen söyleşi ve dinleti programının konuğu Prof. Dr. Mutlu Torun oldu. Programın moderatörlüğünü Doç. Dr. Enver Mete Aslan üstlendiği gecede çok sayıda sanatsever yer aldı. Usta Udiler eserleriyle sanatseverlerin beğenisini kazandı.

"SANATÇILAR İŞİNİ İYİ YAPAN KAHRAMANLARDIR"
Programda konuşan Prof. Dr. Mutlu Torun, “Sanatçılar işini iyi yapan kahramanlardır. Kahramanlar gelecek nesillere örnek olur ve onlara bir yol çizer. Bir idol olurlar. Benim müziğe başlama serüvenim ilkokul 5. sınıfta başladı. Teyzemin oğlunun evinde bir dolabın içerisinde ud gördüm ve o an onu çalmak istedim. O günden sonra ud çalmaya başladım. Gitar çalmayı da çok severim. Genellikle ikisi arasında kalıyorum. Ben kendimi biraz Türkiye gibi görüyorum. Türkiye’de hem tarih hem de coğrafya olarak batı ile doğu arasında kalmış bir ülke. Genellikle doğudan batıya giden bir yapıda. Bir yandan çok fazla Türk müziğini seviyorum bir yandan da Batı müziğine hayranlık duyuyorum. Ud ve gitar arasında kalmış durumdayım. İkisini birden yapabilme durumu olamaz. Müzik İnsan ömrü gibidir. Zaman içerisinde yaşar” dedi.

9 Mart 2018 , Cuma

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYASPOR’DA TEHLİKE ÇANLARI!

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara