KADIN SAĞLIKÇILAR HENDEK’TE BULUŞTU


Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü kadın personeli, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Mimoza Restoran’da yemekte buluştu.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından organize edilen toplantıda buluşan aile sağlığı merkezlerinde görev yapan hekim, hemşire, ebe ve sağlık çalışanları kadının toplumsal önemini vurguladı.
Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü Eğitim Biriminden Uzman Hemşire Deniz De Asis, “Kadının aile ve sosyal yaşamında yüklenmiş olduğu sorumlulukların yanında çalışan bir kadın olarak olağanüstü çaba ile evinde ve iş yaşamımda toplumun yükünü omuzlarında taşıdığı ifade etti. Buna karşın kadınların en fazla iş gücü katılımının hizmet sektöründe olup, yönetim hizmetlerine katılım oranının dünya genelinde düşük olduğunu belirti.

KADIN ŞİDDET
Son yıllarda kadına yönelik şiddet oranının ülkemizde yüksek oluşunun, annelerin çocuk yetiştirmede daha özenli olmaları ve eğitimin önemine vurgu yapan Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü Eğitim Biriminden Uzman Hemşire Deniz De Asis “Dünyayı güzelleştiren kadındır ve kadın yaşadığı topluma daha çok dokunmalıdır. Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) tarafından 2017’de yayınlanan rapora göre, kadının tüm dünyadaki yönetime katılım ve siyasal temsil oranı düşüktür.  Mutluluk kaynağı olan değerlerde erkeklerin yüzde 64.1’i, kadınların yüzde 71.8’İ kendilerini en çok sağlığın mutlu ettiğini belirtirken, erkeklerin yüzde 15.2’si, kadınların yüzde 17.9’u kendilerini en çok sevginin mutlu ettiğini ifade eder” dedi.

9 Mart 2018 , Cuma

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYASPOR’DA TEHLİKE ÇANLARI!

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara