ŞAHİN SAĞLIKLI BESLENMEYİ ANLATTI


Diyetisyen Bensu Şahin, “Su ve posa tüketiminizi artırın. Düzenli egzersiz yapın. Fastfood ve tuz tüketiminden kaçının” dedi.

Sapanca Belediyesi tarafından “Dengeli Beslen Sağlıklı Ol” konulu sağlık semineri düzenlendi. Sapanca Sosyal Gelişim Merkezi’nde düzenlenen seminere Diyetisyen Bensu Şahin konuşmacı olarak katıldı.
Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer’in de takip ettiği seminerde sağlıklı beslenme konusunda katılımcılara bilgiler sunum eşliğinde verildi. Diyetisyen Bensu Şahin, yanlış diyetler yapılması ve yapılmaması gerekilenler. Beslenme nedir, beslenme neden önemlidir, obezite nedir, beslenme önerileri, besin grupları nelerdir. Sebze ve meyveler, kırmızı et, yumurta, kuru baklagiller, süt ve süt ürünleri, posa, tahıllar, günlük öğünlerin saat ve porsiyonları gibi konularına değindi.
Şahin, “Tabağınızda çeşitliliğe özen gösterin. Beslenmenizde yağ tüketimini sınırlandırın. Beslenmenizde doymamış yağ içeriğini artırınız. Su tüketiminizi artırın. Posa tüketiminizi artırın. Düzenli egzersiz yapın. Fastfood tüketiminden kaçının. Tuz tüketiminden kaçının. İdeal vücut ağırlığınıza ulaşmaya gayret gösterin” şeklinde önerilerde bulundu.
Başkan Yılmazer. “Her işin bilinçli yapılması gibi beslenmeyi de bilinçli yapmak gerekir. Sağlıklı birey olmak için bilinçli ve kontrollü olmak daha önemli.  Bizler sağlıklı olursak çocuklarımız da ülkemiz de sağlıklı olur. Bugün belki, hepimizin doğru diye bildiği yanlışları Doktor hanım bilgileriyle doğruları öğreneceğiz” şeklinde konuştu.
Program sonunda Sapanca Beledi Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, Diyetisyen Bensu Şahin’e çiçek vererek teşekkür etti.

9 Mart 2018 , Cuma

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ORGANİK ÜRÜNLER GEYVA İLE GERİ DÖNDÜ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara