YARA BAKIM POLİKLİNİĞİ YENİLENDİ


SAÜEAH bünyesinde bir doktorla hizmet veren Yara Bakım Polikliniği multi disipliner yaklaşımla yenilenerek altı branş hekimiyle takviye edildi.

Merkez Kampüste hizmet vermeye başlayan Yara Bakım Polikliniği’nin altı yataklı servisi de aynı kampüste hizmet verecek.

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH)  Serdivan Ek Binasında 9 ay önce hizmete giren Yara Bakım Polikliniği, ek binanın Toyotasa İlk Yardım Hastanesi’ne devredilmesiyle SAÜEAH Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Kliniğine taşındı. Yara bakım polikliniğinde şeker hastalığına bağlı diyabetik ayak yaraları, kalp ve damar hastalıklarına bağlı venöz ülserler,  arteriyel yetmezliğe bağlı ülserler, yatak yaraları ve diğer kronikleşmiş yaraların tedavisi yapılırken, Doğu Marmara’da bu alanda tek merkez SAÜEAH bünyesinde yer alıyor. Yara bakım ünitesinin geçici olarak hizmet verdiği Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Kliniği’ndeki hizmet kalitesinin artırılmasına yönelik SAÜEAH yönetimi çalışma başlattı. Sakarya ve çevre illerin yanı sıra yurdun dört bir yanından tedavi olmak için gelen hastalara müjdeli haber SAÜEAH Başhekimi Doç. Dr. Mehmet Akif Çakar’dan geldi.

DAHA KAPSAMLI HİZMET VERECEK
Başhekim Çakar, taşınmadan dolayı bir süredir kamuoyunda Yara Bakım Polikliniğiyle ilgili asılsız haberlerin yer aldığını belirterek “Yara bakım ünitesi bizim için önemli bir hizmet. Özellikle şeker hastalarının ayak yaralarının tedavisinde ciddi başarılar elde ettiğimiz bu polikliniğimizi daha kapsamlı bir hale getiriyoruz. Daha önce bir hekimimizin hizmet verdiği bu birimimizi kalp damar, dahiliye, kardiyoloji, ortopedi, yara bakım uzmanlığı, cerrahi birimler gibi tedavi süreciyle ilgili doktorlarımızın da katılımıyla çok daha iyi hizmet verecek hale getiriyoruz. Kadın doğum ve Çocuk Kliniği Kampüsümüzde geçici olarak yer verdiğimiz Yara Bakım Ünitesini 6 yatıklı olarak Merkez Kampüsümüze taşıyoruz. Yine Merkez Kampüsümüzün birinci katında Yara Bakım Polikliniğimizi hizmete açmış bulunuyoruz. Hastalarımız burada daha iyi imkanlarda, tedavileriyle ilgili diğer dal doktorlarımızın da kontrolünde şifa bulacaklar.” diye konuştu. 

7 Mart 2018 , Çarşamba

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava tahmin raporuna göre Sakarya yağışlı havanın etkisine girecek, hava sıcaklığı hissedilir derecede düşecek. Tahminlerde ayrıca fırtına uyarısı da yapıldı
METEOROLOJİDEN FIRTINA UYARISI! İKİ KAMPÜS ARASINDA ÜCRETSİZ SERVİS SBB ÜNİVERSİTELİLERİ KARŞILIYOR O ZANLILAR TUTUKLANDI! GÖRENLERİ HAYRETE DÜŞÜRÜYOR! KADIOĞLU EMEKLİLİĞİNİ DOSTLARIYLA KUTLADI MOTOSİKLETLİ TİMLER GÖREVE BAŞLADI SAPANCA'DA DENETİMLER ARTTIRILDI

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ORGANİK ÜRÜNLER GEYVA İLE GERİ DÖNDÜ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara