YENİMAHALLE’DE TARİHE İLK ADIM


Hendek Yenimahalle Anaokulu öğrencileri “Tarihe İlk Adım” projesi kapsamında bu ay düzenlenen etkinliklerle Mimar Sinan’ı tanıdı.

İnşaat Mühendisi Adem Sefa ve Mimar Yaşar Magat mimarlık ile ilgili sunumlarını gerçekleştirdi. Sunumda öğrencilere “Mimar nedir?, Mimarlar ne yapar?, Siz mimar olsaydınız?” gibi sorular sorularak bilgilendirme yapıldı ve ardından fotoğraflarla Mimar Sinan anlatıldı eserleri tanıtıldı.
VElilerden Erhan Çoban'ın katılımıyla “Mimar Sinan” canlandırması yapıldı ve öğrenciler “Çocuk ve Mimar Sinan” isimli öyküyü dramatize etti. Bunun ardından öğretmenler ve öğrenciler tarafından hazırlanan “Maket ve Resim Sergisi” ziyaret edildi.
Anaokulu Müdürü Nuriye Ünal, “Bu etkinliklerle öğrenciler hem eğlenmiş hem de tarihimizin milli kahramanlarından biri olan Mimar Sinan’ı tanımış oldu. Çocukların, kişilik ve karakter temellerinin atıldığı bu yaşlarda, tarihi değerlerimizin öğrenilmesi, çocuklarda kalıcı öğrenme davranışları ortaya koymaktadır. Geçmişini bilen, geleceğe umutla bakan bireyler yetiştirmek en büyük hedeflerimizden biridir” diyerek faaliyete katılım gösteren herkese teşekkür etti.

6 Mart 2018 , Salı

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYASPOR’DA TEHLİKE ÇANLARI!

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara