"SÖĞÜTLÜ YATIRIMCILARIN GÖZDESİ"


Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç, ilçenin yatırımcıların yeni gözdesi olduğunu, Söğütlü 2. Karma OSB’nin faaliyete geçmesiyle ilçenin her alanda gelişip zenginleşeceğini söyledi.

Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç, ilçede kurulacak 2. Karma OSB’ye ilişkin açıklamalarda bulundu. Başkan Genç, “Resmi işlemleri tamamlanan, yatırımları onaylanan Söğütlü 2. Karma OSB’de 126 yatırımcı işletmede 6 bin kişinin istihdam edilmesi öngörülüyor. İlçemizde tarihi bir yeniden yapılanma yaşatacağız” dedi.

YATIRIMCILAR
Söğütlü başta olmak üzere tüm bölgeyi sosyal ve ekonomik anlamda büyütecek ve zenginleştirecek projede yer alan firmalar, yatırım startının verileceği günü bekliyor. Belediye Başkanı Hüseyin Genç, “Sanayiciler OSB’yi kurarken, biz de yeni Söğütlü için 5 bin konutluk yeni imar sahası planlıyoruz” dedi.

LİMAN ETKİSİ
Başkan Genç, "BMC ve Kibar Holding’in Karasu ilçesine gelmesiyle bölgede hareketli bir süreç yaşanıyor. Öte yandan Karasu Limanı yeni cazibe merkezi oldu. Bölgede yerli ve milli yatırım yapmak isteyen 126 büyük işletme sahibi de Söğütlü’yü tercih etti. İlçem, ilim ve ülkem adına çok mutluyum” dedi.

LOJİSTİK
Karasu Limanı ile diğer lojistik etkenlerin, Söğütlü’ye gelecek yatırımcılar için büyük önem arz ettiğini vurgulayan Başkan Hüseyin Genç, “Söğütlü yeni Karadeniz otoyolu, ikinci otoban, Karasu Limanı ve yeni yük ve hızlı tren bağlantılarıyla sanayi merkezli bir ilçe konumuna gelmiştir” ifadelerini kullandı.

HER ALANDA GELİŞİM
Başkan Genç açıklamasının son bölümünde, 2. Karma OSB’nin ilçeyi ekonomik anlamda zenginleştireceğini belirterek, “İlçe merkezinde de yeni yeme içme işletmeleri, sosyo kültürel anlamda cazibe merkezleri gibi yeni iş alanları açılacak ve böylece ilçemiz yeni bir kimlik daha kazanacak” dedi.

2 Mart 2018 , Cuma

Haberin Fotoğrafları

Hüseyin Genç

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYASPOR’DA TEHLİKE ÇANLARI!

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara